---

TSIRKUSEKAMPAANIA KINODES

Tallinnas Solarise kinos ja Pärnus Apollo kinos esitletakse 18. juulini filmiseansside eel liikuvaid pilte, mis kutsuvad üles keelustama loomatsirkused Eestis. Loomuse kampaania eesmärk on toetada seadusmuudatust, mis ei lubaks tsirkuses kasutada loomi. 

Loe veel ja vaata videot.

---

JOONISTUSVÕISTLUSE PILDIALBUM

tsirkus3

Meie joonistusvõistlusele saabus ligi 200 imelist pilti. 22. mail loosisime auhindade võitjad. Täname andekaid joonistajaid, Live Nation Estoniat, Ronimisministeeriumi, OMAtsirkust, pildialbumi jagajaid-“laikijaid” ja teisi kaasaelajaid.

VAATA ALBUMIT.

---

Reastasime 8 põhjust, miks loomad ei kuulu tsirkusesse

Suvi on Eestis meelelahutuse, festivalide ja turneede tippaeg. Teiste seas külastavad Eestit rändtsirkused, kus kasutatakse etteastetes loomi. Sellised etteasted pakuvad vaatajatele põnevust ja rõõmu. Miks siis ometi loomakaitsjad ja paljud teised loomade heaolust hoolivad inimesed taolisi lõbusaid ettevõtmisi laidavad? Põhjuseid on mitu.

Loe edasi Delfi Alkeemiast.

---

Ühismeeleavaldus Soomes, osales üle 1000 inimese 

Karusloomafarmide vastasel meeleavaldusel, mille organiseerisid 21. mail Helsingis Eesti ja Soome looma- ning looduskaitseorganisatsioonid, osales üle tuhande inimese. Rongkäigu lõppedes anti Soome parlamendile üle 200 000 allkirjaga rahvusvaheline petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Soomes. Esimest korda ajaloos korraldasid eesti ja soome organisatsioonid ühise meeleavalduse. 

Loe edasi.
Vaata albumit Facebookis.

---
plakatid11

Loomuse rändnäitus jõudis Narva

Kuni 19. juunini on Narva Keskraamatukogus avatud plakatinäitus “Olen loomade poolt!”, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. Näitus koosneb 20 fotost, millel astuvad üles tuntud Eesti inimesed. Plakatinäitust on varasemalt esitletud Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Haapsalus.
 

Loe veel.

---

Avaldasime ERRi Novaatoris loomaõiguslaste seisukohad loomkatsete küsimuses

"Usume, et on aeg paradigma muutuseks: selle asemel, et riik kohustab ravimitootjaid loomkatseid tegema, peaks neilt hoopis nõudma kaasaegsemate, usaldusväärsemate ja eetilisemate alternatiivide kasutuselevõttu. Seetõttu loodi Euroopa Liidu kodanikualgatus “Lõpp loomkatsetele”. Algatusel õnnestus ületada allkirjade miinimumpiir, milleks oli miljon allkirja. Lisaks on vähemalt 12 riiki ületanud riikliku miinimumpiiri, mis näitab algatuse tugevat toetust üle Euroopa. Eesti oli üks neist riikidest, olles kogunud 6179 häält ehk 137 protsenti nõutud allkirjade arvust. Eestis lõid allkirjade kogumisel kaasa Eesti Loomakaitse Selts, organisatsioon Loomade Nimel ja MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus eelkäija MTÜ Kuulikodu."

Loe edasi Novaatorist.

---

LOOMUSEL OLI 1. SÜNNIPÄEV

Loomus pidas 8. mail Müstika tantsustuudios oma esimest sünnipäeva. Aitäh kõigile, kes tulid!

Sünnipäevalisi tervitas üllatuskülaline: Sea Shepherdi kapten PETER HAMMARSTEDT.

Vaata albumit.

Kui tahad aidata

Et saaksime edukamalt loomade eest kosta, et meie hääl kõlaks valjemini, ja et ühiskonna teadlikkus loomateemadel kasvaks, vajame heade annetajate abi. Annetused võimaldavad meil välja anda erinevaid teabematerjale, tasuda administratiivseid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja hallata IT-lahendusi ning korraldada ja osaleda üritustel (nt infolauad, seminarid, koolitused, heategevuslikud kontserdid, festivalid).

Uuri lisa Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnast.

---

Külasta meid ka mujal!

---

Ainult Sinu abiga saame loomi aidata. Toeta meie tööd:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---