---

EESTI LOOMAKAITSEORGANISATSIOONID TUGEVDAVAD KOOSTÖÖD

Septembris käivitus Loomuse algatatud projekt Eesti loomakaitsevaldkonna arendamiseks ja organisatsioonide koostöövõrgustiku loomiseks.  “Eestis tegutseb paarkümmend loomakaitseorganisatsiooni, mille omavaheline koostöö on üsna juhusliku iseloomuga. Et teha paremat tööd ühiste eesmärkide saavutamiseks, peame pead kokku panema ja jõud ühendama,” selgitas Loomuse juhataja Kadri Taperson. 

Loe veel.

---
FamilyTime-5359

Rootslased pooldavad naaritsafarmide keelustamist

Ligi 80% rootslastest leiab, et naaritsaid ei tohiks nende nahkade saamiseks puurides aretada, selgus küsitlusfirma Demoskop poolt läbi viidud hiljutises küsitluses. Karusloomafarmide vastaseid leidus kõikide parlamendierakondade toetajate seas.  

Loe veel.

---
plakatid3

Rändnäitus "Olen loomade poolt!" külastas septembris Saaremaad

Kuressaare kultuurikeskuses esitleti septembrikuu jooksul Loomuse populaarset plakatinäitust “Olen loomade poolt!”, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. 

Loe veel.

---
Nassau saarel, Kariibi meres, elavad sead iseseisvalt rannas. Saart tuntakse ka Pig Islandi nime all. Foto: Jean-Louis Klein/Marie-Luce Hubert/Media Drum

Karin Bachmann: Notsud vikerkaaresillal

Katkupaanika kestel pole teemast loomade kui tundlike elusolendite vaatevinklist räägitud. Tähelepanu keskmes on inimene, tema majanduslik kahju, puudulikuks jääv toidulaud, tõusev lihahind. 

Loe veel.

---

Horvaatia tahab seadustada tšintšiljafarmid. Anna oma allkiri, et seda ei juhtuks!

Horvaatias on karusloomafarmid keelustatud, kuid põllumajandusministeerium tahab kohalike farmerite survel teha erandit tšintšiljafarmidele. Palun anna ka sina oma allkiri selleks, et Horvaatias säiliks täielik karusloomafarmide keeld. Allkirja saad anda siin.

---

Euroopa Liidus jõustus karm keeld hülgetoodete müügile 

8. septembril karmistas Euroopa Parlamendi täiskogu hülgetoodetega kauplemise keeldu. Euroopa Liit keelustas hülgetoodetega kauplemise 2010. aastast. Keeld kehtib näiteks hülgenahast mantlitele, käpikutele ja kottidele, samuti hülgelihale. Keelu vaidlustasid Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO) Kanada ja Norra. 2014 aasta juunis langetas WTO otsuse, mille järgi on keeld põhjendatud loomade heaoluga seotud moraalsetel kaalutlustel.
Loe edasi.

---

Kaheksandas Euroopa riigis keelustati loomatsirkused

15. septembril jõustus Hollandis metsloomade tsirkuses kasutamise keeld. Hollandi põllumajandusminister kinnitas, et loomade tervis on olulisem kui ajast ja arust pärit traditsioonide säilitamine. Metsloomade kasutamine tsirkuses on lisaks Hollandile varem keelustatud Austrias, Belgias, Horvaatias, Kreekas, Maltas, Sloveenias ja Bulgaarias.

Loe edasi.

---

Taimetoidumess peab 1. novembril oma esimest juubelit!

2015. aasta Taimetoidumessi juubeliüritus toimub 1. novembril Tallinnas Tornimäe ärikeskuses, kus tähistame veganite lemmiktootjate, -toitlustajate ja tublide organisatsioonidega messi 5. sünnipäeva. Taimetoidumess on külastajatele tasuta.

Juubeliüritusel teeme muuhulgas algust Taimetoidumessi kvaliteedimärgi kampaaniaga. Seetõttu oleme selleaastasele messile palunud osalejad, kes taimetoitlastele hingelähedased ja kelle olemasolu üle meie korraldajatena õnnelikud oleme.

Taimetoidumessi korraldavad selgi aastal vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, MTÜ Loomus ja Loomade Nimel.

Liitu üritusega ja jälgi messi Facebookis.

---

Külasta meid ka mujal!

---

Ainult Sinu abiga saame loomi aidata. Toeta meie tööd:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---