---
Vaata albumit

Eestis esilinastus kauaoodatud dokumentaalfilm "Karusnahk"

24. novembril esilinastus Eestis auhinnatud ja kõmuline Norra dokumentaalfilm “Karusnahk”, mille valmimist ja esitlemist on takistanud nii Norra kui ka rahvusvaheline karusnahatööstus. Filmile järgnes vestlusring režissöör Ola Waageniga.  Loe veel.

12. jaanuaril toimub filmilinastus Tartus, Genialistide klubis: https://www.facebook.com/events/135188850178823/

---
oikeuttael

Teadlased kutsuvad EL liikmesriike üles karusloomafarme keelustama

25. novembril esitleti Euroopa Parlamendi loomade heaolu ja kaitse sisekomisjonis teadusraportit, mille kohaselt on karusloomafarmide keelustamine ainus lahendus karusnahatööstuses aset leidvate loomade heaolu tõsistele rikkumistele.  Loe veel.

---
FamilyTime-5359

Holland keelustas karusloomafarmid

10. novembril teatas Hollandi kohus, et on teinud lõpliku otsuse seoses valitsuse kaebega riigi mingikasvatajate vastu. Karusnahavastase liidu Fur Free Alliance ja nende Hollandi liikme Bont voor Diereni suureks kergenduseks langetati kohtuotsus kuue miljoni Hollandis peetava mingi kasuks. Kohtuniku sõnul on avalikkuse arvamus kaalukam väikese grupi mingifarmerite majanduslikest huvidest. Loe veel.

---

Intervjuu: 27. novembril tähistati karusnahavaba reedet

27. novembril ehk rahvusvahelisel karusnahavabal reedel külastasime Retro FMi, kus tegime Euroopa tunni raames ülevaate Euroopa Parlamendis esitletud aruandest "Mis on moe taga?", mis keskendus Euroopa karusnahatööstusele.

Kuula saadet siin.

---

Loomade Nimel vabatahtlik sulges ennast kuueks tunniks rebasepuuri

"Mina teadsin, et saan sealt kuue tunni pärast välja. Karusloomade jaoks on see aga nende elu - nad sünnivad vangistusse ja nad tapetakse vangistuses." 

Loomade Nimel vabatahtlik sulges ennast 24. novembril Tammsaare pargis kuueks tunniks nõuetele vastavasse rebasepuuri, et juhtida tähelepanu karusloomade kannatustele farmides.

Vaata TV3 uudislõiku.

---

Karin Bachmann: Rahastatud nahastamine ehk miks on mõni äri plekilisem kui teine

Karusloomakasvatuse võib kokku võtta kahe lihtsa tõega: seda tehakse eranditult majandusliku kasu pärast ja osalevaid loomi piinatakse erakordselt jõhkralt, kusjuures protsessil on ühiskondliku enamuse vaikiv heakskiit. 

Loe edasi portaalist Bioneer.ee.

---
3685997870_8bd698e224_b

Loomatsirkused ei ole osa kaasaegsest maailmast

Just sedasi kirjutavad 23 teadlast oma värskes avalduses "Metsloomade etoloogilised vajadused ja heaolu tsirkuses".  Avaldust esitleti Euroopa Parlamendis, kus tehti ettepanek keelustada metsloomade kasutamine tsirkuses üle kogu Euroopa Liidu. Euroopa Parlamendi loomade heaolu tugigrupp Intergroup on Welfare and Conservation of Animals edastab sellekohase ettepaneku kõikidele Euroopa Liidu liikmesriikidele. Loe veel.

---
00012e43_medium

Läti kavatseb keelata metsloomad tsirkuses

Esmaspäeval toimus Läti põllumajandusministeeriumis esimene istung, mille käigus võeti vastu otsus algatada metsloomade kasutamise keelustamine atraktsioonidel ja tsirkuses. Ühtlasi otsustas nõukogu kokku panna töörühma, millele anti ülesandeks valmistada seaduseelnõu seadusandluse muutmiseks ja anda neist ülevaade järgmisel nõukogu istungil.  “Meil on hea meel, et Läti on otsustanud keelustada metsloomade kasutamise tsirkustes. Loe veel.

---

Kuidas peatada ohustatud liikidega kaubitsemist?

11. novembril toimus Euroopa Parlamendi (EP) liikmete, organisatsiooni Born Free ning Euroopa Parlamendi kliimamuutuse, säästva arengu ja elurikkuse laiendatud töörühma korraldatud arutelu ohustatud looma- ja taimeliikidega kauplemise konventsiooni (CITES) jõustamise ja elusloodusega salakaubitsemise vastase võitluse teemal. Loe veel.

---

Novembrikuine vegan väljakutse oli üle ootuste edukas

Organisatsioonid Eesti Vegan Selts, Loomus ja Loomade Nimel kutsusid inimesi liituma 2. novembrist 30. novembrini kestva väljakutsega. Väljakutsest võtti osa ligi 1200 inimest.

Vegan väljakutse Instagrami fotosid vaata siit ja Facebooki fotosid siit. Vegan väljakutse Facebooki üritust näed siin.

---
Vaata albumit

Taimetoidumessi külastasid tuhanded inimesed

Selleaastasel Taimetoidumessil tehti algust kvaliteedimärgi kampaaniaga, mille raames tänati ettevõtteid ja tootjaid, kes arendavad looma- ja loodussõbralikke tooteid ja teenuseid. Järjekorras juba viies Taimetoidumess toimus rahvusvahelisel veganpäeval 1. novembril Tallinnas Tornimäe ärikeskuses. Taimetoidumessi korraldavad MTÜ Loomus, Eesti Vegan Selts ja Loomade Nimel.

Vaata albumit.

---

Külasta meid ka mujal!

---

Ainult Sinu abiga saame loomi aidata. Toeta meie tööd:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---