---
KadriTaperson2015_JMcArthur_web-1819

"Loomade poolt" - värske raamat loomaõiguslusest Eestis

Andsime hooandjate abil välja ainulaadse raamatu, mille keskmes on otsekohesed vestlused Eesti loomakaitsjate ja loomaõiguslastega. "Raamatust saab vastuse vähemalt ühele küsimusele: miks peaks iga inimene loomaõiguslane olema,” lubab raamtu autor Kadri Taperson.

Raamat maksab 16 eurot, müügitulud lähevad MTÜ Loomuse toetuseks. Ostusoove kogume aadressile info@loomus.ee

Loe veel.

---
---

Eestit külastas tuntud autor ja psühholoog Melanie Joy

19. märtsil esines Tallinna Õpetajate Majas tunnustatud autor ja psühholoog dr Melanie Joy. Dr Joy ettekanne põhines tema auhinnatud raamatul “Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows: An Introduction to Carnism". 

Melanie Joy, Ph.D., Ed.M., on Harvardi haridusega psühholoog, professor, autor ja avalik esineja. Ta õpetab Bostonis Massachusettsi Ülikoolis psühholoogiat ja sotsioloogiat. 

Üritust korraldasid MTÜ Loomus, Loomade Nimel ja Eesti Vegan Selts.

Vaata albumit.  Fotod: Liina Lelov

---
_DSC1910

Loomakaitsjad: loomapiinajad jäävad enamasti kriminaalkorras karistamata

29. märtsil kohtusid Maaeluministeeriumis ühise laua taga ametnikud ja loomakaitseorganisatsioonide esindajad, et rääkida koostööst ja loomakaitse valdkonna kitsaskohtadest. Üks peamisi teemasid oli loomakaitseorganisatsioonide kaebeõiguse puudumine, mille tagajärjena jäävad loomapiinajad enamasti kriminaalkorras karistamata. 

Loe veel.

---

Aita loomi ja hakka meie püsiannetajaks

Vaata videot

Teie annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Et kosta edukalt nende loomade eest, keda kasutatakse karusloomatööstustes, põllumajanduses, katselaborites ja meelelahutuses, vajab Loomus heade inimeste abi.
Vaata videot.

Oma annetuse saab teha siin:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---
nerts1

Luksusbränd Armani loobub karusnahast

Loomakaitsjad üle maailma tunnustavad tuntud luksusbrändi Armanit tänase teadaande eest, milles nad lubavad täielikult loobuda karusnahkade kasutamisest. Selle otsusega tuleb Itaalia tippbränd vastu üha kasvavatele tarbijate nõudmistele eetilise ja säästva moe järele.  Armani loobub kõikide karusnahkade kasutamisest, sh jänesenahkadest, alates 2016. aasta sügistalvisest kollektsioonist. 

Loe veel.

---
img56d8019755f5f

Tšehhi saadikud tegid ettepaneku keelustada karusloomafarmid

Enam kui 20 Tšehhi parlamendisaadikut kuuest erinevast fraktsioonist esitasid 3. märtsil uue seaduseelnõu, mis kehtestaks Tšehhi Vabariigis täieliku karusloomakasvatuste keelu. Autorite sekka kuuluvad tuntud poliitikud kogu poliitiliselt maastikult. „Karusnaha tootmise eesmärgil loomade pidamine ja tapmine ei ole 21. sajandil aktsepteeritav ja karusloomafarmides valitsevad tingimused ei vasta loomade käitumuslikele vajadustele. 

Loe veel.

---

Annika Lepp: Talupojatarkusest ja karusloomafarmidest

21. veebruaril avaldati ajalehes Maa Elu intervjuu tšintšiljafarmeriga, kus kiideti farmeri loogikat ning talupojatarkust. Pinnavirvendusest pisut sügavamale vaadates on usutletav aga eksinud üsna mitmes olulises punktis, mistõttu kannatavad tegelikult nii esitatud seisukohtade loogika kui ka talupojatarkus. 

Loe veel.

---

Võrdlus: kuidas ära tunda ehtsat karusnahka

Loe, miks on oluline hoiduda karusloomafarmide toodangust: tinyurl.com/karusnahk
Pildi eest täname Humane Society Internationali.

---
MUNICH, GERMANY - DECEMBER 25: Jana Mandana performs with her elephants during the 'Circus Krone Christmas Show 2014' at Circus Krone on December 25, 2014 in Munich, Germany. (Photo by Hannes Magerstaedt/Getty Images)

Saksamaa kaalub metsloomade keelustamist tsirkuses

Saksamaa kaalub suurte metsloomade keelustamist rändtsirkustes, kuna sellistes asutustes ei ole võimalik tagada loomade heaolu. Keeld puudutaks selliseid loomi nagu elevandid, karud, kaelkirjakud, ninasarvikud, jõehobud ja ahvid. Kolme liidumaa ettepanek jõudis nädal aega tagasi Saksamaa valitsuse lauale. 

Loe veel.

---

Külasta meid ka mujal!