---

Esitleti karusloomakasvatuse mõjuanalüüsi, Loomuse hinnangul ei ole see erapooletu

3. mail esitleti Riigikogu maaelukomisjonis karusloomakasvatuse lõpparuannet, mis telliti seoses loomade eestkoste organisatsiooni Loomus esitatud märgukirjaga karusloomakasvanduste keelustamiseks.  

Loe veel.

---

Kadri Taperson: Mis me nüüd edasi teeme?

Kadri Taperson kirjutab Müürilehes lähemalt Loomuse seisukohtadest.

"Loomade heaolust on juttu põgusalt. Nimelt selgub, et aastatel 2012 ja 2013 tegid Veterinaar- ja Toiduameti kontrollijad rebasefarmis paar loomade heaolul põhinevat ettekirjutust, kuna puudusid pesakastid. Ja see on kõik. Võib küsida, kas rohkem loomakaitseseaduse rikkumisi ei olnudki. Julgen öelda, et see on kogu mõjuanalüüsist kõige ootamatum osa, eriti kui meenutada just nendel aastatel avalikkuse ette jõudnud salaja filmitud materjale."

Loe edasi.

---

Külli Keerus: Kas karusloomadest loodetakse lahendust Eesti loomakasvatuse probleemidele?

Tartu ülikooli filosoofia ja semiootika instituudi teadur Külli Keerus tutvus värske mõjuanalüüsiga. 

"Ükskõik millisest loomade kohtlemise praktikast me ka ei räägiks, on selle esmane ja enim mõistetud (ehkki mitte ainus) eetiline kaalukeel loomade heaolu. Ilma mõjuva põhjuseta ei tohi mitte kellelegi kannatusi põhjustada, olgu tegemist inimese või loomaga. Seega tuleks karusloomakasvanduste eetilisust vaagides kaaluda vähemalt kahte küsimust. Kas loomade heaolu on piisaval määral tagatud? Kas heaolu küsimuses tehtavad järeleandmised on piisavalt põhjendatud?"

Loe edasi.

---
Pig_NEU_3_0

Aita peatada elusloomade pikamaa transport 

Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals ja loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsuvad otsuste tegijaid, kaasaarvatud Eesti maaeluministrit üles vähendama ja seejärel lõpetama elusloomade pikamaa transpordi. Igal aastal transporditakse Euroopa Liidu piires ja sealt kolmandatesse riikidesse vähemalt 1 miljard kodulindu ja 37 miljonit elusveist, siga, kitse ja hobust. 

Loe veel.

---
thai-elephant-ride-1

Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast

Elevandid on maailma ühed imelisemad loomad. Olles sunnitud meelelahutuseks inimestele lõbusõite andma, on nad ka maailma ühed halvemini koheldumad loomad. Nad võivad olla vangistusse sündinud või röövitud loodusest. Kummalgi juhul ei saa neile keegi enne selga ronida, kuni nad ei ole emotsionaalselt ja vaimselt murtud. Sellise kurva saatusega elevandid on hukule määratud juba sünnist. 

Loe veel.

---

Raamatu "Loomade poolt" esitlus Tallinnas

6. aprillil esitlesime Eesti esimest loomaõiguslikku raamatut "Loomade poolt" Tallinnas, Kultuuriklubis Kelm. Muusikalist vahepala pakkus üks raamatu toetajatest Helin-Mari Arder.

Vaata galeriid.

---

Mihkel Kunnus: õiguslus laieneb nagu vähkkasvaja

"Hiljuti ilmus raamatupoodidesse üks värske tükilõhnaline raamatuke, selline väike, mahult kuukirjadele alla jääv. Enne kui täpsustan selle raamatu žanri, toon sealt ühe lõigu: „Pagulaste vastuvõtmist pooldavad inimesed ja ettevõtted korraldavad kontserte ja räägivad, et kedagi ei tohi diskrimineerida soo, rassi või nahavärvi pärast. Nad unustavad liigid. Kedagi ei tohi diskrimineerida sellepärast, et ta on teisest liigist kui Homo sapiens.“

Loe edasi.

---

Karusnahavaba liidu aastakoosolek Vilniuses

22. aprillil kohtusid Vilniuses rahvusvahelise karusnahavaba liidu ehk Fur Free Alliance liikmesorganisatsioonide esindajad. Eestit esindab liidus Loomus. Tänu Fur Free Alliance'ile loobus hiljuti Armani karusnaha kasutamisest oma kollektsioonis. 

Fur Free Alliance on ellu kutsunud Fur Free Retailer programmi, millega liitunud disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei müü ehtsast karusnahast tooteid. Lisaks Armanile on programmiga liitunud Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

---

Sünnipäev: Loomus on nüüd kahene

Pilte vaata meie Instagramist.

---

Hakka meie püsiannetajaks

Vaata videot

Teie annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Et kosta edukalt nende loomade eest, keda kasutatakse karusloomatööstustes, põllumajanduses, katselaborites ja meelelahutuses, vajab Loomus heade inimeste abi.
Vaata videot.

Oma annetuse saab teha siin:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---

Külasta meid ka mujal!