---

VABARIIGI VALITSUS KIITIS TSIRKUSE-EELNÕU HEAKS 

Valitsus kiitis heaks metsloomade kasutamise keelamise tsirkuses. Loomakaitseseaduse muutmise eelnõu piirab loomade avalikku näitamist. See tähendab, et eksootilisi loomi, nagu tiigrid ja elevandid, kes pole harjunud inimestega koos elama, Eestis tsirkustes enam ei näe. Eelnõu liigub peagi edasi keskkonnakomisjoni ja sealt Riigikogu suurde saali esimesele lugemisele. 

Loe lisa.

---

KARUSLOOMAFARME KEELAVA EELNÕU ESIMENE LUGEMINE RIIGIKOGUS 9. MAIL

Keskkonnakomisjon ei toetanud 14 saadiku esitatud looduskaitseseaduse muutmise eelnõu, mille vastuvõtmise korral lõpeks Eestis kümne aasta jooksul karusloomade kasvatamine. Komisjonis ei toetatud karusloomafarmide kaotamist häältega viis ühe vastu. Vaatamata komisjoni hääletusele, jõuab eelnõu 9. mail riigikogu suurde saali.

Loe lisa.

---

FOTOGALERII: Üle 300 inimese osales rongkäigul karusloomafarmide vastu

13. aprillil korraldasid MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel Tallinna vanalinnas rahvusvahelise rongkäigu, mis toetas karusloomafarmide keelustamist Eestis. Piketid toimusid ka Eesti keelustamiseelnõu toetuseks Eesti saatkondade ees Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis, Horvaatias ja Poolas. 

Loe veel.

Solidaarsusmeeleavaldused Eesti keelustamiseelnõu toetuseks Taanis, Soomes, Horvaatias, Rootsis ja Leedus

---

Karuslooma-farmide ühiskondliku otstarbekuse analüüs

27.-28. aprillil 2017 toimus Tallinna lauluväljakul õpilaste teadusfestival, mis on aasta tähtsündmus kooliõpilaste uurimistööde tutvustamisel ja tunnustamisel. Riikliku konkursi teise vooru pääses 83 tööd, nende hulgas ka Muhu põhikooli õpilase Maarjali Vahti töö “Karusloomafarmide ühiskondliku otstarbekuse analüüs". 

Loe veel.

---

Õpilasliidrid arutlesid Riigikogus karusloomafarmide teemal

Riigikogu esimees Eiki Nestor avas riigikogu keskkonnakomisjoni korraldatud karusloomakasvanduse teemalise arutelu õpilasliidritega. Ettekande tegid Barbi Pilvre, Loomuse juhataja Kadri Taperson ja karusloomakasvatajate esindajad.

---

10 metsloomadega seotud turismiatraktsiooni, mida tuleks vältida

Loomakaitseorganisatsioon World Animal Protection koostas vältimisväärsete loomi kasutavate atraktsioonide esikümne, mis pani reisiportaali TripAdvisor lõpetama piletimüügi mõnedele neist. 

Loe edasi.

---
Pig_NEU_3_0

Üleskutse: aita peatada eluskarja pikamaa transport

Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals ja loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsuvad otsuste tegijaid, kaasaarvatud Eesti maaeluministrit üles vähendama ja seejärel lõpetama elusloomade pikamaa transpordi. 

Oleme tänaseks kogunud juba 951 000 allkirja, Eestist 2413. 

Loe veel.

---

LAURI LUIK: Puurid ja akvaariumid

Mida kauem siin maailmas elan, seda enam roheliseks muutun. Omamoodi paradoksaalne, kuid samas üsna loogiline, kuna aina rohkem näen, kuidas inimesed kasvavad vaimus, et universum kuulub meile ja ainult meile, rääkimata meie Maast. Põhiline, mis meid näikse innustavat, on majanduskasv, seegi suuresti veel industriaalajastule kohaselt, peaasjalikult maavarade arvelt. 

Loe veel.

---

KARIN BACHMANN: Arveteõiendus "arvamusliidriga"

Loomakaitsjad on sarnaselt teiste ühiskonna valupunktidele osutajatega aja kulgedes aina paksema nahaga. Solvangud lastakse mööda külgi alla, ähvardused muiatakse nõrkuse märgiks ja müüte kummutatakse visalt kasvõi tuhat korda järjest. Põhjuseks on kogemuslik teadmine, et ainult sel viisil, rahulikult ja järjekindlalt, on võimalus selgitada asju väga erinevatele inimestele. 

Loe veel.

---

Fur Free Alliance aastakoosolek

Aprilli lõpus toimus Viinis rahvusvahelise karusnahavastase liidu Fur Free Alliance (FFA) kohtumine, kus Eestit esindas Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. FFA on loomaõigusorganisatsioonide koalitsioon, mis töötab selle nimel, et lõpetada loomade ärakasutamine ja tapmine nende karusnahkade pärast. FFA esindab rohkem kui 40 loomakaitseorganisatsiooni 28 erinevast riigist, mida toetatavad miljonid inimesed üle kogu maailma. Eestit esindab liidus MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

Loe lisa.

---

Aita meil aidata: hakka Sinagi Loomuse püsitoetajaks

Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Et kosta edukalt nende loomade eest, keda kasutatakse karusloomatööstustes, põllumajanduses, katselaborites ja meelelahutuses, vajab Loomus heade inimeste abi.

Oma annetuse saab teha siin:

Mittetulundusühing loomade eestkoste organisatsioon Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---

Külasta meid ka mujal!