Seitsmendat taimetoidumessi külastas ligi 5000 inimest, selgusid aastaauhindade võitjad

4. novembril korraldasid organisatsioonid Eesti Vegan Selts, MTÜ Loomus ja Loomade Nimel Tallinna Kultuurikatlas juba seitsmendat aastat järjest Baltimaade vanimat taimetoidumessi, mida sel aastal külastas ligi 5000 inimest. Messil osales sadakond ettevõtet, toimusid loengud ja vestlusringid, jagati aastaauhindu ning näidati filme. Taimetoidumessi peaesineja oli kuulus jõumees Patrik Baboumian, kes on tuntud kui maailma tugevaim vegan.

Loe veel ja vaata pildigaleriid.

Taimetoidumess sai turundustähe

Novembris tunnustas Marketingi Instituudi Turundusraadio Taimetoidumessi eduka taimetoidu propageerimise eest “Nädala Turundustähe” tiitliga. 21. novembril käis messi algataja ja kommunikatsioonijuht Annika Lepp Turundusraadios vestlemas nii messist kui ka veganmarketingist.

Kuula saadet siin.

---

IV Loomaõiguste Konverents küsis: kuidas on võimalik tagada loomade kaitse ja õigused tõejärgses maailmas?

Järjekorras neljas MTÜ Loomuse korraldatud loomaõiguste konverents toimus tänavu esimest korda Salme kultuurikeskuses ning kohale tuli sadakond huvitatud asjaosalist. Varem Õpetajate Majas aset leidnud konverents liikus ruumipuuduse tõttu seekord Salme kultuurikeskusesse. Korraldajad tõdesid, et loomaõigused on Eestis kindlalt kanda kinnitamas ning tähtis on temaatika kandumine laiemale ühiskondlikule pinnale. 

Loe veel ja vaata pildigaleriid.

---

VF Corporation liitus rahvusvahelise Fur Free Retailer programmiga

Maailma juhtivate riiete, jalanõude ja aksessuaaride elustiilibrändide looja VF Corporation liitus Fur Free Retailer programmiga ja astus partnerlusse 43 maailma loomakaitseorganisatsiooni ühendava koalitsiooniga Fur Free Alliance, mida Eestis esindab MTÜ Loomus. Fur Free Retailer programmis osalejana rõhutab üle 20 brändi – sh Vans®, The North Face®, Timberland®, Wrangler®, Lee®, Napapijri® ja Smartwool® – koondav VF oma pühendumist karusnahavabadele toodetele.

Loe veel.

---

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad salvestised, milles näidatakse ennast vaevu liigutada suutvaid suuri polaarrebaseid, on ajanud tagajalgadele loomaõigusorganisatsioonid üle kogu maailma. Rahvusvaheline loomakaitsekoalitsioon Fur Free Alliance, mida Eestis esindab loomade eestkoste organisatsioon Loomus survestab Soomet võtma kasutusele kõiki võimalikke abinõusid, et lõpetada ülekaaluliste polaarrebaste julm aretamine. 

Loe veel.

---

Katrin Vels: head teadust saab teha ilma loomi kasutamata

Pragmaatilistel põhjustel väljendavad loomakaitsjad vastuseisu eelkõige selliste loomkatsete suhtes, mis on eriti jõhkrad kas oma iseloomu või ulatuse tõttu või millel ei ole märkimisväärset kasu ühiskonnale laiemalt, kirjutab Loomuse liige, keskkonnajurist ja Tartu Ülikooli doktorant Katrin Vels vastulauses Tuul Sepa arvamusloole.

Loe edasi Postimehe arvamusrubriigist.

---

Terevisioonis: mis on tegelikult populaarsete loomavideote taga?

Kuidas ja mis põhjusel satuvad loomad "viral" videotesse ja kuidas nad inimese juurde said. Need lood pole alati sugugi loomasõbralikud, vaid ärihuvidest lähtuvad ja seotud salakaubandusega. Terevisioonis oli külas Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

Vaata Terevisiooni.
Loe pikemalt Delfist.

---

Psühholoogide avaldus: loomatsirkustel on eba-pedagoogiline mõju

Enam kui 100 psühholoogi üle maailma on alla kirjutanud avaldusele, mille kohaselt mõjub tsirkustes ja etendustes toimuv loomade väärkohtlemine ebapedagoogiliselt. Allakirjutanud psühholoogid väljendavad põhjendatud muret pedagoogiliste, hariduslike ja psühholoogiliste tagajärgede pärast lastele, kes külastavad tsirkusi ja teisi etendusi, mille jaoks peetakse ja kasutatakse loomi sobimatul viisil. 

Loe veel.

---

Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Et kosta edukalt nende loomade eest, keda kasutatakse karusloomatööstustes, põllumajanduses, katselaborites ja meelelahutuses, vajab Loomus heade inimeste abi.

Oma annetuse saab teha siin:

Mittetulundusühing loomade eestkoste organisatsioon Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Luminor EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---

Külasta meid ka mujal!