Kaks olulist petitsiooni

Aita haisid SIIN.
Aita sigu SIIN.

Aitäh! 

---

Fotod ja video: Loomus avaldas meelt haide ja raide kaitseks

MTÜ Loomus korraldas 29. märtsil Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Tallinna kontori ees meeleavalduse ookeanikalade kaitseks. Üritusel osales ligi 100 inimest. Loomakaitsjate eesmärk oli aidata EASil jõuda õige otsuseni ja mitte toetada projekti, mille peamine tõmbenumber ja eesmärk on vangistatud loom. Samasisulisele pöördumisele on tänaseks alla kirjutanud juba 14 500 inimest. 

Loe edasi, sirvi pildigaleriid ja vaata videot.

---

PETA, Sea Shepherd ja teised välismaised ühingud paluvad loobuda plaanist luua Eestisse haide akvaarium

MTÜ Loomuse algatatud pöördumisega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) ja planeeritavale perekeskusele “Meritäht” on liitunud mitmed suured välismaised looma- ja looduskaitseorganisatsioonid nagu PETA, Sea Shepherd Global ja Born Free USA. 

Loe veel.

---

Kas akvaariume peaks külastama? 

Akvaariumid on imekaunid paigad. Hiiglaslike siniste klaasseinte taga ujuvad haid, astelraid, kilpkonnad ja värvilised kalaparved. Krokodillid varjavad end kivide taga. Pimeduses välgatavad süvamerekalad. Igaüks oskab merealuse elu ilu hinnata. Aga kas teame, mis toimub akvaariumikulisside taga? 

Loe veel.

---

Kogume jätkuvalt toetusallkirju sigade heaolu parandamiseks Euroopa Liidus

Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals, mida Eestis esindab MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus, viib läbi kampaaniat, millega kutsutakse üles sigade heaolu parandama. Igal aastal kastreeritakse EL-is piinarikkalt miljoneid isaseid põrsaid, et vältida kuldilõhna teket. EL-i seadustega vastuolus olev süstemaatiline põrsaste sabade kärpimine ja hammaste lõikamine toimub endiselt paljudes EL-i liikmesriikides. Loe veel.

---

Eesti lasterõivaste tootjad loobuvad karusnahast

Nannipung on juba teine populaarne kodumaine lasterõivaste tootja, kes on otsustanud loobuda karusnaha kasutamisest oma toodetes. Ettevõte liitus hiljuti rahvusvahelise programmiga Fur Free Retailer, mida Eestis esindab MTÜ Loomus. 

Loe veel.

---

Versace loobus karusnahast

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma juubeldavad, sest kuulus Itaalia moegigant Versace on otsustanud loobuda karusnaha kasutamisest oma toodetes. “Karusnahk? Ma ei tegele sellega enam. Ma ei taha tappa loomi selleks, et luua moodi. See ei tundu õige," teatas kuulus Itaalia moedisainer Donatella Versace.

Loe veel.

---

Rootsi haudejaamas, kust saadetakse linde ka Eestisse, paljastati loomade väärkohtlemine

Rootsi loomaõigusorganisatsioon Djurrättsalliansen avaldas seninägematu salvestise, mis paljastab loomade väärkohtlemisi Rootsi suurimas haudejaamas. Ettevõte toodab umbes 50 protsenti kogu Rootsi munatööstuse munakanadest. Sealt eksporditakse kanu ka Balti riikidesse, sh Eestisse. 

Loe veel.

---

Lea Soorsk: Meritäht – jäta haid ja raid rahule!

“Haide ja raide pidamine tehistingimustes on aga problemaatiline mitmest küljest, alates eetilisest, lõpetades tehnilisega – nad vajavad suuri, hästi filtreeritud ja stabiilse soolasisaldusega akvaariumeid, mille temperatuurid erinevad liigiti suuresti ja mille ehitus ja ülalpidamine ei mahuks kuidagi Meritähe rajamiseks ettenähtud viiemiljonilisse eelarvesse,” kirjutab ajalehes Maaleht Loomuse liige Lea Soorsk.

Loe edasi.

---

Martin Garbuz: Haiakvaariumi rajamise plaan on julm, selle toetamine ei saa EAS-ile hästi lõppeda

"Kas haisid kaugetest vetest Läänemaale tuua ja inimestele akvaariumis eksponeerida on hea mõte? Just sellist ideed kaalub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), kellele ärimehed esitasid vastava taotluse. EAS keedab endale kas teadlikult või teadmatult uut suppi, mille tagajärjed võivad olla tõsisemad kui nii mõnelgi varasemal skandaalil," kirjutab ajalehes Eesti Päevaleht Loomuse liige Martin Garbuz.

Loe edasi.

---

Aleksei Turovski: Toetan täiel määral pöördumist haide ja raide kaitseks

"Elusate loomade koondamine, pidamine ja eksponeerimine meelelahtusulikel eesmärkidel on lootusetult iganenud suhtumine maailmas, mille bioloogiline mitmekesisus on üha suuremas ohus lühinägeliku ja hooletu inimtegevuse tagajärjel," kirjutab Aleksei Turovski oma Facebooki lehel.

Loe edasi.

---

Loomuse vabatahtlike kokkusaamine

24. märtsil saime kokku Loomuse uute vabatahtlikega, tegime üheskoos süüa ja rääkisime Loomusest-loomadest. Vegan Restoran V koka Grete käe all valimisid isetehtud majoneesiga pastasalat, vürtsköömnetega hummus ja šokolaadihummus ning krõbe ja maitseküllane tempeh. Kui Sul ei õnnestunud seekord kokkusaamisel osaleda, kuid tahad siiski omal moel loomade eest kosta, siis palun täida Loomuse vabatahtlike ankeet >>siin<<.

Vaata fotoalbumit. 

---

Aita meil aidata!

Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Et kosta edukalt nende loomade eest, keda kasutatakse karusloomatööstustes, põllumajanduses, katselaborites ja meelelahutuses, vajab Loomus heade inimeste abi.

Oma annetuse saab teha siin:

MTÜ Loomus
SEB EE551010220110693012;
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Luminor EE761700017003597891

EEUHEE2X (BIC/SWIFT);
IBAN EE551010220110693012 SEB

---

Külasta meid ka mujal!