Loomuse vabatahtlikud: Farištamo

Olen Loomuse vabatahtlik olnud enda arvutuste järgi alla ühe aasta ja Loomuse liige mõni kuu. Loomus organisatsioonina oli mu teadvuses palju varem. Üks otsene kokkupuude oli paari aasta eest, kui Annika Lepp oli veel Loomuse kommunikatsioonijuht. Üldse ei mäleta, mis kanalit pidi, aga kuidagi ma Annika oma podcasti “Keskkonnaraadio – Keskkonnahoid on äge!” kutsusin. Mulle tohutult meeldis, kuidas Annika rääkis Loomuse tegemistest ja muidugi tema enda teekonnast loomade eestkosteni. 

Ise kolisin 2020. aasta aprillikuus Viljandisse ja vaatasin, et toidukohtades võiks olla rohkem taimseid valikuid. Loomuse veganprogrammi Taimsete Valikud tiimiga liitumine tundus miskit, mille kaudu saaksin aidata olukorda Viljandis parendada. Etteruttavalt võin öelda, et mul endal midagi konkreetset selles vallas ära ei õnnestunud teha, võib-olla vaid energeetiliselt kaasa aidata, sest tänaseks on Viljandis kaks nädalat olnud lausa vegan kohvik-restoran Villa Maria.

Loomuse vabatahtlikuna olen jäänud peamiselt artiklite kirjutamise juurde. Minu jaoks on kirjalikult oma mõtete avaldamine miskit hästi loomulikku, sest niimoodi töötan tavaliselt oma frustratsiooniga ja mõtlen võimalikke lahendusi. Kuna minu jaoks on üks alusväärtusi kõigi võimalus enda liigiomasele elule, aga see põhimõte ei ole ühiskonnas kõige levinum, on eri nurkade alt palju võimalik mõtiskleda.

Veel olin sel aastal konverentsi korraldustiimis. Olin konverentse ja muid üritusi Zoomis korraldanud varemgi, mistõttu tundus see loogiline teema, kuhu panustada. Kogu konverentsi korraldustiim olid nii targad, asjatundlikud, laia silmaringiga ja lõbusad inimesed, et iga kell teeksin nendega seda uuesti. Loomuses olen hästi palju õppinud seda, kuidas võiks vabatahtlikega ümber käia, vabatahtlikke kohelda ja neid ka hoida. Minu jaoks on hästi oluline inimeste väärtustamine ning Loomuses näen ja tajun, et inimesed on hoitud. Lisaks loomadele loomulikult.

Väljaspool Loomus olen pianist, vabaimprovisaator, õpetan vabaimprovisatsiooni Muusika- ja Teatriakadeemias ning olen üks Päästame Eesti Metsad MTÜ aktiivi liikmetest. Samuti töötan Let’s Do It World peakorteris ja olen ELFi vabatahtlik talgujuht.

Vabatahtlik tegevus ja töötamine on justkui erinevad asjad seetõttu, et ühe eest ei saa, aga teise eest saad raha. Minu jaoks ei ole vabatahtlik olemine kui selline siiski teistmoodi minu tööst, sest ma suhtungi kogu oma tegevusse kui vabatahtlikku tegevusse. Püüan loomulikult jälgida, et saaksin mingitest allikatest raha ka, sest arved siiski ootavad maksmist. Samas töötada suudan vaid sisemise motivatsiooni järgi ja oma väärtuste alusel. Teine ressurss, mida tuleb jälgida, on enda aeg. Ühest küljest on mul planeerimiseks kogu maailma aeg, teisest küljest on mu ööpäevas 24 tundi nagu igal inimesel. Ja nii see žongleerimine oma väärtuste, aja ja tegemist tahtvate tegevuste vahel käib.

Minu soovitus meile kõigile ongi uurida järele, mis on oma elus iseendale päriselt oluline. Millised on need väärtused, mille järgi päriselt tahaks elada ja millist maailma luua? Väärtuste uurimise protsessis saab oma sisemist kompassi tundma õppida ja elus iga oma valikuga sisemist kompassi ka järgida.

Aitäh, Loomus, ja aitäh, et olete loomade poolt!

Kui sa soovid ka panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel.