Loomade kasutamine meelelahutuses, sealhulgas tsirkuseetendustes ei ole inimese funktsioneerimiseks vajalik ega põhjendatud.

Loomi kasutavad tsirkused ei ole Eesti kultuuri pikaajaliselt väljakujunenud osa. Eestisse sissetoodud rändtsirkused liiguvad etenduste vahelisel ajal pikki vahemaid, mis tekitab loomadele stressi ja nende heaolu ei ole tagatud. Metsloomade treenimine meelelahutuse eesmärkidel ei võimalda loomadele, eriti metsloomadele, loomulikku elu ja annab vaatajatele väärastunud pildi loomade toimimisest vajadustest. Märkimisväärne hulk Eesti inimesi on võtnud seisukoha, et kõikide loomade kasutamine tsirkustes tuleks keelustada. See on ka Loomuse seisukoht ja eesmärk.

Faktid ja probleemid

Kampaaniad ja tegevused

Liikuvad pildid kutsuvad üles kaotama Eestis loomatsirkused 

Tallinnas Solarise kinos ja Pärnus Apollo kinos esitlesime 2015. aasta suvel filmiseansside eel liikuvaid pilte, mis kutsusid üles keelustama loomatsirkused Eestis. Kampaania “Kaotame need loomatsirkused ometi ära!” koosneb viiest fotost, millel on rakendatud omapärast, kolmemõõtmelist efekti. “Sellise efekti nimi on parallax,” selgitas fotode ja idee autor Virgo Haan. “Parallax tähendab seda, et tavaline kahemõõtmeline pilt …

Loe edasi

Joonistusvõistlus “Loomad pole klounid” 

Loomus korraldas 2015. aasta kevadel joonistusvõistluse “Loomad pole klounid”. Pildisaatjate vahel läksid loosi auhinnad, mille panid välja Live Nation Estonia, Ronimisministeerium, OMA tsirkus ja MTÜ Loomus. Laekus ligi 200 pilti. Vaata albumit.

Loe edasi