Meie Loomuses usume, et iga indiviid ja tema kannatused on olulised. Kahtlemata on üks suuremaid kannatuse põhjustajaid loomadele tänapäeval kaasaegne intensiivne põllumajandus. Säärastes suurtest kinnistes farmides muudetakse loomad tootmisühikuteks ning muidu elurõõmsad ja erineva iseloomuga loomad taandatakse biomassiks.

Sellise hoolimatu ja julma käitumise vastu saab õnneks astuda igaüks. Tänapäeval on lihtsam kui iialgi varem loobuda selliste töötuste toetamisest. Lihale ja muudele loomsetele toodetele leidub palju alternatiive, mis on lisaks tervislikumad ja keskkonnasõbralikumad.

Selleks, et loomasõbralikke valikuid oleks lihtsam teha, korraldame iga aasta novembri esimesel nädalavahetusel Taimetoidumessi, veame eest toidukohtadele suunatud programmi “Taimsed valikud”, koostame infomaterjale ning korraldame avalikke üritusi.

Taimse toidu põneva ja rikkalikku maailma tutvustamiseks oleme koostanud ülevaatliku bukleti “Taimetoidu teejuht”. Lae see alla ja too oma kööki uus värskus! Teejuhte on võimalik saada ka trükituna – selleks võta meiega ühendust info@loomus.ee.

Kampaaniad ja tegevused

Taimetoidumess 

Taimetoidumess on Eesti vanim ja suurim vegan elustiilile pühendatud mess. Ürituse eesmärk on tutvustada täistaimseid toite ja vegan elustiili. Taimetoidumess toimub alates aastast 2011 novembri ehk rahvusvahelise vegankuu esimesel nädalavahetusel. Igal aastal osaleb messil kümneid kauplejaid Eestist ja kaugemaltki, kes tutvustavad uusi ja põnevaid vegantooteid. Lisaks toidule leiab messil riideid, jalanõusid, kosmeetikat, toidulisandeid jm. Igal …

Loe edasi

Programm “Taimsed valikud” 

Loomus veab eest toidukohtadele suunatud programmi “Taimsed valikud”, mille eesmärk on suurendada vegantoidu kättesaadavust ja nähtavust. Meie meeskond teeb pidevalt tööd, et vegantoidu kättesaadavus Eesti toidukohtades suureneks. Tänu sellele lisandub iga kuu programmi mõni uus toidukoht. Leia endale lähim toidukoht, mis pakub head vegantoitu!

Loe edasi