Loomus algatas 2020. detsembris loomasõbraliku ilu töörühma LILU, mille eesmärk on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.

See on pikaajaline tegevus, mille käigus avaldame eri tüüpi kvaliteetset ja harivat sisu kosmeetikatööstuse kohta, loome loomasõbraliku ilu “teejuhise”, et tavatarbijatel oleks lihtsam otsuseid teha ning kaardistame ja edutame vegan iluasutusi ja brände Eestis.

LILU tegevusel saab silma peal hoida Loomuse kodulehel ja Instagramis @loomus.lilu.

Mis on loomasõbralik ilu?

Kui me ostame poest kosmeetikat, olgu see siis näo-, kehahooldus- või meigitooteid, siis me teeme teadlikke ja alateadlikke valikuid teatud faktorite põhjal – tootja/bränd, toote lõhn, tekstuur, toon, pakend või mõni muu meie jaoks oluline kriteerium. Loomasõbraliku ilu tarbijad lisavad enda iluoste tehes ühe lisakriteeriumi – millised brändid ja tooted põhjustavad loomadele kõige vähem kahju ja piina. Sinna hulka kuulub näiteks loomkatsete vältimine, loomsete koostisosade ja kõrvalsaaduste vältimine ja kaugemas mõttes ka tarbimise keskkonnamõju vähendamine.

LILU kutsub ilupoode, ettevõtjaid, iluteenuste pakkujaid ja mõjutajaid endaga koostööd tegema. Huvi korral palun kirjuta sirli@loomus.ee.

Liitu LILU uudiskirjaga

    Eesnimi:

    Perekonnanimi:

    Email:

    Meie viimased uudised

    Loe veel…