MTÜ Kelmiküla Kassijaam 

   

Mittetulundusühing Kelmiküla Kassijaam on loodud 2013 aasta algul. Ühing on koduta kassidele vahepeatus päriskoju jõudmiseni. Meie põhiline eesmärk on tuua hädasolevad kassid tänavalt ära ja hoolitseda nende eest ajutises hoiukodus kuni kodu leidmiseni. Soovime arendada loomapidamiskultuuri,  andes kassialast nõu nii ühingust kassi kojuviijatele kui ka teistele huvilistele. Oleme loomasõbralikud vabatahtlikud, kellele tänavakasside olukord on olnud pikka aega südamelähedane, aga valus teema.

Nii aitad jaamakasse:
Kelmiküla jaamakasse saad aidata, valides omale sõbra meie koduootajate hulgast.
Meid saab toetada ka rahaliselt. Kui teed kasvõi ühekohalise summaga igakuise püsimaksekorralduse meie kontole, annab see kassile päevajagu kvaliteetset toitu, tasub uustulnuka parasiiditõrje või vajaliku ravimi.
Alati ootavad meie kassid uusi pesasid, kratsipuid, kassiliiva, mänguasju.
Võib hakata ise hoiukoduks, pakkudes kodusooja kiisule, kes teiste kasside seltskonnast ei hooli.
Aidata saab igaüks, märgates ja hoolides. Kui on soov võtta mõni kass omaenda koju otse tänavalt, siis oleme hea meelega valmis nõustama

Konto andmed:
IBAN: EE922200221056771719
Saaja: MTÜ Kelmiküla Kassijaam
S.W.I.F.T: HABAEE2X (Swedbank AS, Liivalaia 8, 15040 Tallinn)


MTÜ Pesaleidja 

   

MTÜ Pesaleidja loodi 2009. aasta kevadel peaeesmärgiga kodutute ja väärkoheldud loomade, eeskätt kasside, abistamine. Abivajavatele lemmikloomadele püüti leida ajutised hoiukodud nende majutamiseks, tervisliku seisukorra, vaimse seisundi ja sotsialiseerituse taseme ning iseloomu väljaselgitamiseks ja nende eest hoolitsemiseks, kuni püsiva kodu leidmiseni. 2011. aasta detsembris ühines Pesaleidja Varjupaikade MTÜ-ga, mille hoiukodude programm kannab nüüd Pesaleidja ilusat nime.

AITA MEIL AIDATA:
Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri annetades Pesaleidja MTÜ kontole:

Nordea Pank EE351700017003105966
SEB Pank EE941010220247756220
Swedbank 
EE102200221063071211
LHV Pank EE647700771001866844


MTÜ Kassiabi 

   

MTÜ Kassiabi tegevuse põhieesmärgiks on koduta jäänud kassidele uute püsivate kodude leidmine. Aasta jooksul leiavad meie abil uue kodu keskmiselt 500 kassi. Oma tegevusega soovime vähendada kodutute loomade arvu Tallinna tänavatel ning tõsta lemmikloomapidamise kultuuri. Soovime arendada teadmisi lemmikloomapidamisest, süvendada arusaamist sellega kaasnevast vastutusest ja kummutada lemmikutega seotud eelarvamusi. Jagame infot kassipidamise kohta nii oma kodulehel, Kassiabi foorumis kui ka trükistena.

Kui soovite loomi aidata, võtke meiega ühendust, abikäed ja annetused on teretulnud. Kodutee kaotanud kasse on väga palju ning igasugune abi on vajalik.

Kassiabi on mittetulundusühing, mis äritegevusega kasumit ei teeni. Kasse aitame me toetustest ning annetustest. Raha kulub toidule, kassiliivale, transpordile, ravimitele ning arstiarvetele. Hoiukodudes elab pidevalt üle 50 kassi ja seetõttu on püsikulud võrdlemisi suured. Meie vabatahtlikud töö eest tasu ei saa, kogu annetatud raha läheb kasside heaks.

Meie tegevuse materiaalseks toetamiseks on mitmeid võimalusi:
Annetusnumber
900 9000 (kõne hind 5 eurot)
Arvelduskonto
Kassiabi MTÜ
IBAN: EE902200221030561288

Tarvilikud asjad
Kassiabi võtab hea meelega vastu ka annetusi asjade kujul. See on hea võimalus kodus seisvatele vahenditele taas vajalik kasutusviis leida. Asjad ei pea olema uued, kuid nad peaksid olema korralikud ja puhtad.
Kassiabis leiab kasutust:
• kassitoit;
• kassiliiv;
• mänguasjad;
• pesad ja kratsipuud;
• transpordipuurid.
Kui soovite Kassiabile annetada ülalnimetatud esemeid või midagi muud, mis leiate olevat vajaliku, siis võtke julgelt meiega ühendust telefonil 55571625 või meiliaadressil info@kassiabi.ee ning lepime kokku, kuidas asjad meieni jõuavad.


MTÜ Kasside Turvakodu 

   

MTÜ Kasside Turvakodu on eraalgatuslik ja majanduslikult iseseisev organisatsioon hätta sattunud või hooletusse jäetud kasside abistamiseks.
Meie turvakodus ja hoiukodudes ootab pidevalt oma päriskodu 150-200 tänavatelt leitud ja hoolimatute loomaomanike poolt hüljatud kassi ja kassipoega.

Kuidas saad aidata:

Meil oleks vaja igasuguste oskustega inimesi, nii turvakoju toimetama, kasse reklaamima, hädasti oleks pidevalt vaja transpordiabi jne.
Meie infomeilile ja – telefonile vastavad meie vabatahtlikud oma töö, perede ja tegemiste kõrvalt. Seega on võimalik, et Teie kõnele ei vastata koheselt. Proovige mitu korda, võimalusel saatke kiri – info@kassideturvakodu.ee.

Anneta:
MTÜ Kasside Turvakodu
Swedbank
BAN: EE712200221035355855
SWIFT: HABAEE2X

Annetustelefon: 900 6570 (töötab EMT, Elisa, Elioni ja Tele 2 võrgus). Kõne hind 2 €


Eestimaa Loomakaitse Liit 

   

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) taasloodi 4.10.2010 ja on 1929. aastal asutatud samanimelise liidu õigusjärglane. Liit koondab erinevate loomaliikidega tegelevaid organisatsioone, kes austavad loomakaitse ja halastuse põhimõtteid. Seni on Eestis tegutsenud eelkõige füüsilisi isikuid koondavad mittetulundusühingud. ELL-i eesmärgiks on kujuneda katuseorganisatsiooniks, kuhu kuuluksid eelkõige mittetulundusühingud, kes puutuvad kokku ja omavad teadmisi erinevate loomaliikide ja valdkonna probleemide kohta. Vaid asjatundlikuse tõustes on võimalik tegeleda loomakaitsega igakülgselt ja teha koostööd nii riigi kui teiste organisatsioonidega. ELL tegeleb esimesena Eestis aktiivselt ka vähemlevinud ja metsas elavate liikidega. Täna kuulub liitu 14 mittetulundusühingut.


Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing 

   

Mittetulundusühing Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing on 2008. aastal loodud üleriigiline katusorganisatsioon, mis esindab füüsilisi ja juriidilisi isikuid, kes töötavad koos teraapiakoertega tervishoiu-, haridus- ja sotsiaalvaldkonnas või on seotud teraapiakoerte kasvatamise ja ettevalmistamisega tööks. Meie eesmärk on edendada koerte abil läbiviidavaid sekkumistegevusi Eestis, seista vastutustundliku lemmikloomapidamise eest ning väärtustada inimese ja koera vahelist sidet.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing on ainus organisatsioon Eestis, mis testib, koolitab ning eksamineerib teraapiakoeratiime. Kõik meie koeratiimid omavad rahvuvahelist litsentsi.

Ühing töötab koos partneritega välja ja arendab Eesti sotsiaal-, haridus- ning tervishoiuvaldkonnaga kõige paremini sobivat süsteemi. Teeme rahvusvahelist koostööd, et tuua Eestisse vastava ala teadmisi, praktilisi oskusi ja parimaid praktikaid ning osaleme teadusalases koostöös. Igapäevaselt viime ettevalmistuse saanud koeratiimid kokku klientidega, aitame programmide jaoks välja töötada sobiliku tegevusplaani, metoodika ja standardid ning koordineerime tiimide tööd.

Hakka vabatahtlikuks!
Kas Sul on kodus sotsiaalne, suhtlemisele avatud koer, kes naudib inimeste tähelepanu ja kohaneb hästi uues olukorras?
Kas Sulle meeldib jagada oma koeraga seotud toredaid tegemisi, teda esitleda ja avada erinevaid võimalusi?
Kas Sul on võimalik tund või paar nädalas oma aega panustada?
Kas Sa soovid kogukonnale vabatahtliku tegevuse läbi tuge pakkuda?
Kas Sa oled vähemalt 18 aastat vana?
Kui vastasid kõigile küsimustele jaatavalt, võib tegutsemine meie ühingu vabatahlikuna sulle meeldida.
Et liituda meie tiimiga, peaksid oma koeraga läbima sobivustesti, osalema baaskoolitusel ning teraapiakoeratiimi eksamil. Teraapiakoeratiimid, mis sooritavad eskami edukalt, saavad rahvusvahelise litsentsi ning unikaalse ID numbri. Ühingu liikmete tööd koordineerivad meie regionaalsed koordinaatorid.


Tartu Kassikaitse 

   

Tartu Kassikaitse on füüsiliste isikute vabal algatusel põhinev
mittetulundusühing, mis on asutatud 2007. a. ja mille eesmärkideks on
arendada euroopalikku kassipidamiskultuuri Eestis ja teavitada inimesi
kasside liigiomastest vajadustest, nende arvukuse kontrollimiseks
vajalikest abinõudest, samuti aidata kodututel kassidel leida päris oma
kodu. Kuigi sama eesmärgi nimel tegutseb ka linna toetusel olev Tartu Koduta Loomade Varjupaik, siis on meil põhimõtteline erinevus- kui varjupaik on kohustatud hoidma ja hoiabki kasse vähemalt 2 nädalat, misjärel sageli hukkab nad ruumi-ja ressursside puuduse tõttu. Samuti hukatakse seal koheselt metsikud kassid. MTÜ Tartu Kassikaitse ei hukka ühtegi kassi, kõik, kelle oleme oma hoiukodudesse võtnud, lahkuvad meilt neile otsitud uutesse kodudesse.

Annetada saab arveldusarvetele:

SEB: EE581010220072929015 , SWIFT/BIC:EEUHEE2X või
Swedbank: EE412200221042553213 , SWIFT/BIC: HABAEE2X ,
saajaks MTÜ Tartu Kassikaitse.

Meie ühing on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja. Iga annetaja saab annetuselt tulumaksu tagasi.


Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik 

   

Meie varjupaigas elavad hüljatud, kõrges vanuses, tervisehädadega kiisud. Kõiki kiisukesi aitame, abistame, ravime.

Eutanaasiat meie ei kasuta.

Tervetele kiisudele oleme leidnud väga head uued kodud.

MTÜ Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik.
Konto EE142200221045386487 Swedbank
Reg.nr. 80280676

Välismaalt saab annetusi teha:

MTU Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik
Toolse kula pk.4 Vihula vald 45443 Laane-Virumaa, ESTONIA
IBAN EE142200221045386487 Swedbank AS Liivalaia 8, 15040 Tallinn, ESTONIA
SWIFT kood/BIC: HABAEE2X
Reg.nr. 80280678

Varjupaik vajab:
Kassikonserve
Kassiliiva

1.Kassikonserve, kassiliiva võib tuua varjupaika aadressil
Toolse küla
Vihula vald
Lääne-Virumaa
MTÜ Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik

2.Kassikonservi võib saata posti teel aadressil
Toolse küla pk.4
45443 Vihula vald
Lääne-Virumaa, ESTONIA
MTÜ Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik

3.Varjupaika võib rahaliselt toetada
MTÜ Toolse Kodutute Lemmikloomade Varjupaik
Konto EE142200221045386487 Swedbank. Selgitusse: Kassikonservid, kassiliiv.

Varjupaika peame ülal heade inimeste annetustega.


Kohtla-Järve Loomade Varjupaik Grey Dogs 

 

Kohtla-Järve kodutute loomade varjupaik Grey Dogs on asutatud 2001. aastal. Varjupaik on asutatud tänu erakapitalile ilma kohaliku omavalitsuse toeta. Ida-Virumaa kohalike omavalitsustega on sõlmitud eraldiseisvad lepingud teenuste osutamiseks. Vastavalt seadusele hoitakse loomi varjupaigas vähemalt 14 päeva.


MTÜ Loomade Hoiupaik 

   

Lemmikloomade era-varjupaik Tallinnas.


MTÜ Abikoerte Keskus 

   

MTÜ Abikoerte Keskus tegutseb alatest 20.02.2011 ja loeb ennast 21.03.2008 aastast tegutsenud EESTI ABI- ja TERAAPIAKOERTE ÜHINGU tegevuse kandjaks.
ABIKOER on koer, keda kasutakse tänu tema eelnevale väljaõppele erivajadustega inimestele elukvaliteedi parandamiseks.
AK ühingu eesmärkides on abikoertega seonduva tegevuse igakülgne arendamine ja toetamine Eestis, abikoerte kasvatamine, nende väljaõpetamine ja treenimine, abikoerte kasutajate ja vabatahtlike koolitamine ja nõustamine.


MTÜ Loomus 


MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks. Loomus teeb teavitustööd meedias, levitab materjale, korraldab üritusi ja osaleb seadusandluse väljatöötamises.

Kuidas aidata:
– Hakka püsiannetajaks:
SEB EE551010220110693012
Swedbank EE092200221057445617
LHV EE987700771001381620
Danske EE753300332166050002
Nordea EE761700017003597891

– Tule vabatahtlikuks:
https://docs.google.com/forms/d/1RXnoA8jOhJUqQU_x4BK1ihNaxfXWN33Nk2ql9dVFh7o/viewform

– Anneta Ma Armastan Aidata keskkonnas:
https://www.armastanaidata.ee/annetan/loomad-ja-loodushoid/mtu-loomus-projekt-olen-loomade-poolt


Eesti Loomakaitse Selts 

     

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mis tegeleb hättasattunud loomade aitamise ja loomade väärkohtlemise ennetamisega avalikkuse teavitamise, inimeste nõustamise, järelevalve ja loomade otsese abistamise teel. Abi pakutakse üleriigiliselt nii mets-, põllumajandus- kui ka lemmikloomadega seotud probleemide lahendamisel ning korraldatakse erinevaid teavitusüritusi ja -kampaaniaid.

Organisatsiooni tegevusele saab omalt poolt kaasa aidata:
– märgates abivajavat looma, aidates teda ja/või teatades temast seltsile;
– hakates seltsi vabatahtlikuks: https://docs.google.com/forms/d/1u8DmUb_NpVxacw1-LJJfuUJNr6uGrLR5p58cWyhfQUc/viewform?hl=et
– astudes seltsi liikmeks: http://www.loomakaitse.ee/astu-seltsi-liikmeks/
– annetades seltsi arvelduskontodele:
Swedbank EE332200221041248998
SEB Pank EE791010002019856000
Luminor EE541700017003583931
LHV Pank EE977700771001365439
või helistades telefoninumbritele 900 7225 (2 €) ja 900 7200 (5 €).


Varjupaikade MTÜ 

     

Varjupaikade MTÜ missioon on aidata kaotsi läinud lemmikloomad koju tagasi, leida hüljatud ja omanikuta loomadele uued armastavad kodud ja teavitada inimesi loomade steriliseerimise/kastreerimise tähtsusest ning soovimatute lemmikloomade arvukusest, aidata kaasa lemmikloomakultuuri tõusule Eestis.

Aitamise võimalused:
– toeta: http://www.varjupaik.ee/#!toeta/c8k2
– löö kampa: http://www.varjupaik.ee/#!tule-vabatahtlikuks/cpeq
– paku kodu: http://www.varjupaik.ee/#!paku-kodu/c11am


MTÜ Nurru Ometi 

 

MTÜ Nurru Ometi eesmärk on edendada Eesti loomapidamiskultuuri ning vähendada seeläbi hukkuvate ja halbades tingimustes elavate lemmikloomade hulka Eestis. Nurru Ometi korraldab lisaks hüljatud loomade abistamisele steriliseerimis- ja kiibistamiskampaaniaid
maapiirkondades, kassikolooniate likvideerimisi ning teavituskampaaniaid.

Ka pisikene abi ja hea sõna on meile suureks toeks!
Meie kontonumber: EE052200221062271245


MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu 

   

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu on tegutsenud aastast 2005. Töö on toimunud algul hoiukodude põhimõttel. 2013 üürisime ruumid kassidele peavarju pakkumiseks ning paralleelselt kasutame ka hoiukodude abi. Koeri satub meie juurde õnneks harvem ja neid majutame hoiukodudes. Turvakodu töö on toiminud tänu annetustele ja mõnede omavalitsuste kaasabile. Kõik
turvakodus tegutsevad inimesed on vabatahtlikud ja palka ei saa. Meie eesmärgiks on Saare Maakonnas väärkoheldud, hüljatud ja eksinud lemmikloomadele ajutiselt elamisväärsete tingimuste loomine, endise või uue kodu leidmine, kastreerimine/steriliseerimine, vaktsineerimine ja märgistamine, vajadusel ravi. Samuti üritame inimestele nõua anda ja teavitada üldsust kaasaegsetest loomapidamisviisidest.