25 organisatsiooni ja ettevõtet kutsuvad üles veetma lihavaba jaanipäeva

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab selgi aastal traditsioonilist kampaaniat “Lihavabad jaanid”, kutsudes inimesi üles katsetama pühaderoogi taimsel kujul. Kampaaniale on õla alla pannud juba 25 organisatsiooni ja ettevõtet.

Foto: Vegan Restoran V


Facebooki ürituse “Lihavabad jaanid 2020” all jagavad osalejad jaanipäeva eel põnevaid retsepte ja häid nippe sellest, kuidas veeta pühi looma- ja keskkonnasõbralikult, põnevalt, maitsvalt ning tervislikult. Samuti toimuvad mitmed loosid kõikide üritusel osalejate vahel.


“Taimne jaanilaud on kindlasti tavapärasest põnevam. Tänaseks on taimseid valikuid juba sedavõrd palju, et võtab silme eest kirjuks,” rõõmustab Loomuse projektijuht Anu Tensing ja lisab: “Lihavabade jaanide ürituse alla hakkame lisama retsepte ja tootesoovitusi, häid nippe ja nõuandeid. Miks mitte teha sel aastal pidupäev eriliseks ja lisada jaaniõhtusse särtsu suurepäraste taimetoitudega.” 


Lihavabasid jaane tähistavad koos Loomusega kohvikud Kringel, Lisanna, Rohe, Inspiratsioon, Vegan Plus, VegB12 ja Commune, Vegan Restoran V, Veg Machine Balta ja Tartu, Vöner, HappyV, Bon Soya, GenGöök, blogi Spice the Spirit, portaal Bioneer.ee, ajakiri Vegan, e-pood Veganfoodie.ee, Marta pagar, Taimetoidumess, blogi Veganmaailm.com, NeMoloko, taskuhääling Loomade Hääl ja programm Taimsed valikud.


Üritusega saab liituda SIIN.