3000 inimest külastas nädalavahetusel Tallinna veganfestivali

27. juulil korraldasid iga-aastase Taimetoidumessi tegijad Kultuurikatlas esmakordselt ehtsa veganfestivali, kus esitleti vegantoite ja -tooteid, küsimusi sai esitada nii perearstilt kui ka toitumisnõustajalt, muusikaliste vahepalade eest hoolitsesid Elina Born, Mick ja Angeelia Pedaja, Ingel ja Frank ja Heliton handpan pillimeistrid. Üllatusesinejana astus üles populaarse rakenduse HappyCow üks juhtidest Ken Spector.

“On hea meel tõdeda, et huvi taimse toidu vastu ei ole raugenud. Otse vastupidi. Sõltumata sellest, et samal ajal toimus erakordselt palju teisi vahvaid muusika- ja elustiilifestivale üle Eesti ja et ilm kutsus Eestimaa inimesi pigem randa ja suvilasse, oli Kultuurikatla hoov ja õu uudistajaid täis,” ütles Tallinn Vegfesti kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Kohtume juba novembris traditsioonilisel Taimetoidumessil, mis sel aastal toimub üheksandat korda,” lisas Lepp.

Korraldajate sõnul osutusid populaarseimaks kuumale suvepäevale omaselt igasugused külmad joogid, näiteks jääkohvi, ja jäätised, mida pakkusid mitmed erinevad tootjad. Palju tunti huvi ka veganšašlõki, taimsete hot dogide, burgerite ja vegangrillide vastu. Magustoitudest said hitiks Kreeka pärased sõõrikud.

Tallinn Vegfesti toetasid Magnum, Regalhouse SIA Eesti filiaal, Marta Pagar ja MTÜ Loomus. Lasteala toetasid A2 mängumajad, Kiiga-Kaaga, Pusku Pusku ja Finest Paradise Foods.

Üritust korraldas Vegekspert OÜ.

FOTOD, autor Karl Johanson.