Alexander McQueen ja Balenciaga loobusid karusnahast

Kering Groupi kuuluvad maailmakuulsad moemajad Alexander McQueen ja Balenciaga kuulutasid välja karusnahavaba poliitika. Juba varem on tänu Fur Free Alliance’i tööle öelnud karusnahale ei Gucci, Prada, Armani ja HUGO BOSS. Eestis esindab Fur Free Alliance’i loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

Moemajad avaldasid teate karusnahavabast poliitikast Keringi 2020. aasta universaalses registreerimisdokumendis. “Enamik kontserni kuuluvatest moemajadest ei kasuta karusnahka. Näiteks on Gucci liitunud Fur Free Alliance’i programmiga “Fur Free Retailer” ning nad pole karusnahka kasutanud alates 2018. aasta kevad-suvisest kollektsioonist. Lisaks on Gucci lubanud loobuda angoora villa kasutamisest. Balenciaga, Alexander McQueen ja MCQ ei kasuta samuti oma kollektsioonides enam karusnahka,” on dokumendis kirjas.

Loomuse kommunikatsioonijuhi ja juhatuse liikme Annaliisa Posti sõnul näitavad värske uudis ja mitmete teiste maailmakuulsate nimede, nagu Michael Korsi, Versace’i ja Chaneli, karusnahast loobumine, et moemaailm on julmale karusnahatööstusele selga pööramas.

“Meil on ääretult hea meel, kui moemajad võtavad kursi karusnahavaba moe poole ning on sellega eeskujuks nii teistele moeloojatele kui ka tarbijatele,” rõõmustas Post. “Loodetavasti julgustab see ka poliitikuid tegema vajalikke samme, et karusloomafarmid keelustataks. Oleme Eestis sellele juba väga lähedal ning soovime, et keeld lähiajal vastu võetaks.”

Ka Fur Free Alliance’i juhatuse esimees Joh Vinding tervitab Alexander McQueeni ja Balenciaga otsust. “Loomade tapmine karusnaha saamiseks on iganenud ja ebainimlik. Tänane uudis on järjekordne suur samm päeva suunas, mil loomade kohutavale kohtlemisele karusloomafarmides lõpp tehakse,” rääkis ta.

Karusnaha saamiseks tapetakse igal aastal miljoneid loomi. Lisaks sellele, et väikesed puurid põhjustavad loomadele suuri kannatusi, on sajad koroonapuhangud mingifarmides tõestanud, et farmid on tõsine oht nii loomade kui ka inimeste tervisele.

Tänaseks on üle 1500 moe-ettevõtte liitunud karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer” ning nad annavad edasi sõnumit, et karusnahal pole moemaailmas tulevikku. Eestis on programmiga liitunud pea 70 ettevõtet, näiteks Sokisahtel, Reet Aus ja Iris Janvier.