Ametnikud ja loomakaitsjad tihendavad koostööd

25455112410_28ee66b82c_o
Foto: Annika Lepp

Täna otsustasid Veterinaar- ja Toiduamet ning Eesti loomakaitseorganisatsioonide esindajad edaspidi süstemaatilist koostööd teha, et parandada sel viisil loomadesse suhtumise kultuuri ja loomakaitseseaduse järelvalvet. 

“Ühiselt ei tegutse me edaspidi ainult üksikjuhtumeid lahendades, vaid pöörame tähelepanu ka suuremale pildile ja arutame läbi kogu loomakaitsesüsteemi tugevad ja nõrgad kohad,” selgitas MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson. “Kindlasti suhtleme omavahel edaspidi tihedamalt, osaleme ühiselt seadusloomes, vaatame üle erinevate sihtgruppide koolitusvõimalused ja teostame kampaaniaid,” rääkis Taperson.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste sõnul tõstatusid kohtumisel olulised loomakaitse valdkonnaga seotud teemad, mille parendamise võtmekoht peitub süsteemses koostöös loomakaitseorganisatsioonide ja VTA vahel. „Leppisime kokku, et edasise koostöö fookus saab olema eelkõige ühisel selgitus- ja ennetustööl,“ sõnas Halliste.

Tänasel kohtumisel Veterinaar- ja Toiduametiga osalesid MTÜ Loomus, Loomade Nimel, Varjupaikade MTÜ, MTÜ Kasside Turvakodu, MTÜ Kassiabi ja Eesti Loomakaitse Selts. Kohtumine toimus loomakaitseorganisatsioonide koostöövõrgustiku projekti raames eesmärgiga tihendada loomakaitsjate ja ametnike koostööd. Koostöövõrgustiku projekti toetab Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital.