Anu ja Farištamo Brüsselis!

Kui jälgisid juunikuus Loomuse sotsiaalmeediat, siis kindlasti nägid, et Loomuse juhatuse liige Anu Tensing ja kommunikatsioonijuht Farištamo Eller käisid Brüsselis. Loe lähemalt, mis nad seal tegid, mida endaga kaasa võtsid ja kuidas sõidu võimalikult keskkonnasõbralikuks tegid.

Eurogroup for Animals

Reisi põhieesmärgiks oli Eurogroup for Animalsi iga-aastane koosolek. Eurogroup for Animals on üle-euroopaline loomakaitseorganisatsioonide võrgustik, kuhu kuulub ka Loomus. Liikmete seas on palju erinevaid organisatsioone ja väga erinevate taustaga huvitavaid inimesi. Kohtumine andis hea võimaluse arutada erinevaid projekte, millega teised organisatsioonid tegelevad ning otsida ühiskohti ja koostöövõimalusi.

Näiteks on järgmisel suvel taas tulemas Europarlamendi valimised, mistõttu on Loomuse Akadeemiassegi oodata mitmeid uusi huvitavaid külalisi ja teemasid.

Esimese päeva sisustas üldkoosolek, mille jooksul kõik organisatsioonile olulised teemad ja otsused tehtud said. Teisel päeval oli tohutult põnev konverents, mida on kõigil huvilistel võimalik veebist ka järgi vaadata.

Europarlament

Saime kokku Eesti europarlamendi nii saadiku Yana Toomi assistendi Malle Kuuleriga kui ka saadiku Andrus Ansipiga. Vastuvõtt oli sõbralik ja soe, ikkagi eestlaste värk välismaal.

Saime kinnitust, et saadikutega tasub suhelda ja kasuks tuleb see, kui olla Euroopa Parlamendis arutelul olevate teemadega varakult. Kindlasti on oluline enda seisukohti jagades olla teadlik ka ministeeriumi seisukohtadest ja neidki jagada, sest saadikutele on see väga oluline lähtepunkt.

Oluline on ka teada, kus töörühmades mingi saadik on, aga ka teistel teemadel tasub ühendust võtta. Saadikud ju suhtlevad teiste saadikutega ning info liigub väga erinevaid kanaleid pidi ka seal. Loomade teemadel rääkisime nii Ansipi kui Kuuleriga ja kutsusime nii Ansipi kui Toomi Loomade Hääle saatesse. Järgmisel aastal ju jälle valimised!  

Transport

Brüsselisse sõiduks valisime bussi, et vältida lendamist. See tähendab, et ees ootas meid 26-tunnine bussisõit Tallinnast Arnhemi Madalmaades ning järgmisel varahommikul buss edasi Brüsselisse. Tagasi sõitsime samamoodi läbi Arnhemi.

Kuna sõit oli pikk, tuli toiduvarud kaasa võtta või lootma, et pausid tulevad heade kohtade peal. Meie soovitus on kaasa võtta hummus (või mõni muu dipp) ja kõrvale köögiviljad (porgand, suvikõrvits, kurk, lillkapsas jne), puuviljad, näkileivad ning muidugi toidud, mis muidu külmkapis reisi ajal rikneksid. Nagu veganid kindlasti eeldavad – kuskilt tee pealt saab kindlasti osta ka friikartuleid. 🙂

Lisaks sellele, et buss on keskkonnasõbralikum kui lennuk, annab bussisõit võimaluse näha erinevaid kohti läbi Euroopa. Näiteks Arnhemist kujunes meie lemmiklinn, kuhu kunagi kindlasti puhkama minna. Arnhemis külastasime veganrestorani FLFL, kus pakuti imehäid falafeleid ning Dunkin’ Donuts NL-i, kust ostsime kaasa kaks imemaitsvat vegansõõrikut.

Soovitused Brüsseli külastajatele

Kui lähed reisile, on ilmselt üks esimesi küsimusi, “kust saab head vegantoitu?” Kui satud millalgi Brüsselisse, siis meie soovitused on järgmised:

  • TICH –  https://www.facebook.com/tichbrussels Tegemist on peaaegu 100% vegansöögikohaga, st kõik tavamenüüs on vegan, aga lisandina saab võtta paari asja, mis ei ole. Me soovitame võtta jääkohvijooke, eriti palava ilmaga, aga valikus on ka näiteks pannkooke, küpsetisi, võileibu, kausse. Lisaks heale kohvile ja toidule on kohvikus ka mõnus vibe, oma tellitu nautimiseks saab valida nii väikese laua tugitoolidega, suure laua pingiga kui ka ronimisplatsi meenutava hubase nurga. 
  • #VEGANWAF’ – https://www.instagram.com/veganwaf/ Belgia ja vahvlid – see kombo on kindlasti kõigile tuttav, aga südalinnas ühes väikesel turutänaval peidab end väike putka, kus müüakse veganvahvleid erinevate lisanditega. Kõik on vegan!
  • Le Botaniste Belgium – https://www.facebook.com/LeBotaniste Le Botaniste on mõnus hubane vegansöögikoht, kus pakutakse pigem kodust ja väga toitvat valikut, nt nagu pajaroad ja püreesupid. Kui soe kõhutäis on eesmärk, siis kindlasti soovitame! 

Reisi toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Aitäh!