Aprillikuu uudiskiri 2019

Loomus palub europarlamendi kandidaatidelt lubadust toetada loomade heaolu

Pöördusime kõikide Eesti Euroopa Parlamendi kandidaatide poole ja pakkusime neile võimalust alla kirjutada lubadusele toetada Euroopa Parlamendis algatatud loomasõbralikke initsiatiive. Uuri, milliseid initsiatiive Eesti kandidaadid toetavad: VoteForAnimals2019.


Kuula värsket podcasti

Uurime, millise eesmärgiga on Euroopa Parlamendi valimiste eel ellu kutsutud loomade heaolu eest seisev kampaania Vote for Animals 2019. Kampaaniast räägib lähemalt Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp ning omapoolseid loomadega seotud lubadusi selgitavad Europarlamenti pürgivad kandidaadid Andrei Korobeinik ja Evelin Ilves. Saatejuht Sven Paulus.

Kuula saadet.Loomaõiguste konverents on 3. mail

Loomus kutsub järjekorras juba viiendale Loomaõiguste konverentsile! Ootame sind Tallinnas, Salme kultuurikeskuses 3. mail kell 10.00 – 16.00.
Registreeri kuni 2. maini ja kindlusta omale istekoht. Kohtade arv on piiratud!
Osalustasu: 10 euro, sisaldab ka lõunasööki. 
Loe konverentsi kohta lisa ja vaata kava SIIN.


Kiri keskkonnaministrile: üldise raierahu välja kuulutamine kaitseks nii linde, metsa kui ka inimeste südamerahu

Organisatsiooni Eesti Metsa Abiks eestvedamisel kirjutasime ühes teiste keskkonnakaitse ühingutega keskkonnaministrile avaliku kirja palvega kuulutada välja üleüldine raierahu lindude pesitsusperioodil.
Loe kirja.


Avoid Dave: toeta korraga loomi, Eesti muusikat ja filmi

Sel sügisel ilmub võimas visuaalne lühialbum ansamblilt Avoid Dave. Kutsume kõiki loomadest hoolivaid inimesi lühifilmi valmimisele õlga alla panema.

Avoid Dave: “Me võitleme oma metsade eest, kaitseme oma jõgesid, hoiame oma saari. Kuid me ei ole valmis vastu seisma tööstusele, mis mitte ainult ei tapa suurtes kogustes loomi kasumi nimel, vaid ohustab keskkonda ennast. Miks on just siia tõmmatud piir? Sellest pealtnäha lihtsakoelisest küsimusest saigi alguse meie film Vastukarva.”

Toeta albumi valmimist.


Norra keelustab karusloomafarmid ja New York karusnahaga kauplemise

Norra valitsus kavatseb keelustada karusloomafarmid 2025. aastaks. Eelnõus seisab, et karusloomafarmide kasu ei kaalu üles loomade heaoluprobleeme. Loe lisa. Maailma üks olulisimaid moepealinnu on aga keelustamas karusnaha müümise ja sellega kauplemise linna territooriumil! New York astub Los Angelese ja värskelt sellekohase otsuse teinud San Francisco jälgedes. Loe lisa.


Osalesime Fur Free Alliance kevadkoosolekul

Organisatsioonid, kes kuuluvad rahvusvahelisse karusnahavabasse koalitsiooni Fur Free Alliance on süüdi selles, et Gucci, Armani, Hugo Boss jt moeloojad loobuvad karusnahast. Nemad on süüdi ka selles, kui mõni tore riik nagu Serbia või Belgia keelustavad karusloomafarmid. Siinses pundis on ka paar sellist ühingut, kelle töö tulemusel on San Francisco ja California keelustanud karusnahaga kauplemise. 

Koalitsioonis on tänase seisuga 40 loomakaitseorganisatsiooni üle maailma, Hiinast Ameerika Ühendriikideni. Alates 2014. aastast esindab ühingus Eestit MTÜ Loomus. Oleme FFA juhatuses ja veame kohapeal eest ka Fur Free Retailer programmi.

Möödunud nädalavahetusel toimus Ateenas koalitsiooni kevadkoosolek.


Loomuse Taimsete valikute programmis juba 42 söögikohta

Loomuse programmi “Taimsed valikud” eesmärk on suurendada igapäevast  vegantoitude valikut ja kättesaadavust Eesti toitlustusettevõtetes. Tänaseks on programmiga liitunud juba 42 söögikohta, kus pakutakse mitmekülgset vegantoitu iga päev. 

Vaata ka Taimsete valikute Facebooki ja Instagrami.


Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.

Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.