Aprillikuu uudiskiri

LOOMUS SAAB 30. APRILLIL 8-AASTASEKS!

Sel puhul annab sooduskood “SÜNNIPÄEV” sulle Loomuse Astri.ee veebipoes kuu lõpuni 8% soodustust! Lisaks paneme iga ostetud pusaga kaasa mõnusad reebikutega sokid. Selleks märgi lahtrisse “Jäta kommentaar (erisoov)”, milliseid sokke sa soovid (must-oranž 36-40, must-oranž 40-45 või sinine-valge 40-45).

VEGAN POTLUCK 23. APRILLIL TARTU TUDENGIPÄEVADEL

Vegantoitumine on Eestis muutumas üha populaarsemaks, kuid tudengitel on iga sent arvel ning sojavorst ja ökohummus võivad osutuda liiga kulukaks. Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus ja Eesti Vegan Seltsi ühisürituse eesmärk on tutvustada erinevaid võimalusi, kuidas hoida tudengina oma toidukorv soodne (ent mitmekülgne!) ja veganina rahakotisõbralikult Tartus süüa saada.

Üritusel on kolm külalisesinejat, kes tunnevad Tartut ja siinseid võimalusi läbi ja lõhki. Oma kogemustest räägivad:
🔸 Mari Frühling (Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilane),
🔸 Hardi Heinvere (Wolti kuller ja Tartu Ülikooli üliõpilane),
🔸 Elsa Jukola (Tartu Toidujagamise asutajaliige ja Tartu Ülikooli üliõpilane).

Üritusel saab maitsta erinevaid vegantoitusid ja snäkke. Lisaks jagame lihtsaid retsepte, et endale ise lõunasöök kaasa valmistada. Oodatud on nii veganid kui ka teised huvilised. Kohtume 23. aprillil korporatsioon Ugala ruumides!

PALUN VÕTKE KAASA ENDA SÖÖGINÕUD (TALDRIK + KAHVEL)!

Üritust toetab VegFund ja see kuulub Tartu Tudengipäevad: Kevad 2022 kavva. Vaata lähemalt siin.

LOOMAÕIGUSTE KONVERENTS 6.-7. MAIL TALLINNA BOTAANIKAAIAS JA ZOOMIS

TULE KUULAMA! REGISTREERIMINE AVATUD 5. MAINI!
Loomade õigused jäävad keskkonnakriisi debatist tihtipeale kõrvale, sest keskkonnateemasid käsitletakse enamasti lähtuvalt inimkesksest maailmavaatest. Kuidas ühendada loomade õigused püsivalt keskkonna jätkusuutlikkuse diskursusega?

7. rahvusvaheline loomaõiguste konverents “Loomade õigused keskkonnakriisis” toimub inglise keeles hübriidvormis Tallinna Botaanikaaed ning Zoomis.

LOOMUS LIITUS LOOMAKAITSEVÕRGUSTIKUGA
CRUELTY FREE EUROPE

Loomuse loomasõbraliku ilu LILU töörühma projektijuht Grete Millner ütles: «Meie eesmärk on aidata kaasa loomkatsete keelustamisele ja seda on suure organisatsiooni liikmena lihtsam teha. Paljud Euroopa loomaõiguste organisatsioonid on vanad ja kogenud, nendega koostöös on võimalik kiiremini edasi liikuda, sest ei pea n-ö kõiki ämbreid ise läbi kolistama,» lisas Millner.
Praegu käib kampaania “Päästa julmusevaba kosmeetika”. “Ükski loom ei peaks ilu pärast kannatama,” kutsus Paul McCartney üles kõiki Euroopa kodanikke oma häält kuuldavaks tegema. Loe lähemalt siin ja allkirjasta.

KUIDAS AIDATA UKRAINA LOOMI?

Sõda Ukrainas kahjuks kestab ja Ukraina loomakaitseorganisatsioonid vajavad meie abi. Soovitame annetada otse organisatsioonile UAnimals, kes omakorda toetab koordineeritult kõiki teisi organisatsioone ja abivajajaid kohapeal.
  UAnimals toetab Ukraina varjupaiku ja organisatsioone ostes neile toitu, ravimeid ja muud vajaminevat. õimalusel nende püsiannetajaks läbi Patreon keskkonna: www.patreon.com/uanimals või tee ühekordne annetus organisatsiooni eestvedaja kontole (makse tuleb vormistada välismaksena):

  • IBAN: UA603220010000026209316292416
  • Saaja: CHEVHANIUK OLHA (65000, Ukraine, reg. Odeska, c. Odesa, st. Koblevska, build. 18, fl. 20)
  • Pank: JSC UNIVERSAL BANK (KYIV, UKRAINE; Swift: UNJSUAUKXXX)

Me edastame UAnimalsile ka kõik Loomuse kontodele jõudnud annetused, mille selgitus viitab Ukrainale, kuigi soovitame võimalusel annetada otse. Enamus pangad kannavad Ukraina abiks tehtud annetustelt võetud teenustasud paari päeva jooksul tagasi.
  Riikide vahel reisimine loomadega on keeruline. Et põgenikud ei peaks oma neljajalgseid pereliikmeid maha jätma, on leevendatud piiranguid põgenikega kaasa võetud lemmikloomadele. Loe lähemalt siit. Ülejäänud loomadele leevendused ei rakendu, mis on peamiselt seotud marutaudi leviku tõkestamisega. Tegemist on närvisüsteemi kahjustava viirushaigusega, millesse võivad nakatuda ning mida võivad levitada pea kõik loomad, sh lemmikloomad, metsloomad, põllumajandusloomad ja inimesed. Marutaudi kohta loe lähemalt siin.

RÕÕM OLI MUNADEPÜHI LOOMASÕBRALIKULT TÄHISTADA!

Kutsusime kõiki osalema viktoriinis saamaks oma teadmisi kanadest, munatööstusest ja munade asendamisest kokkamisel kontrollida. Selles veebiviktoriini osales üle 630 inimese. Õiged vastused on siin.
Suur tänu kõigile koostööpartneritele: Rohebox, Hiiu Jähu, Vöner, Friendly Viking’s Eesti , Kringel, Vegan Restoran V, kohvik Nurk ja Rohe Kohvik. Teie abiga loosime välja auhinnad.
Põnevaid retsepte soovitame kokata ka edaspidi. Lähemalt loe siit.

LOOMADE HÄÄL VESTLES ROHEBOXI TIIMIGA

Rohebox on keskkonnasõbralik (üllatus)tellimiskast vegan toodetega, mida tutvustasid saatejuht Sven Paulusele tiimiliikmed Rain Vainik, Heldi Marleen Lang ja Hans Kristjan Veri. Kõlama jäi soov ja unistus keskkonnasõbralikust ja vägivallavabast maailmast.
Kuula värsket inspireerivat osa SoundCloudis või Spotifys.

AITÄH ANNETAJATELE JA KORRALDAJATELE! TOIT JÕUDIS LVIVI!

Reedel, 8. aprillil viisime kaks alust toitu ära lattu, kust see järgmisel nädalal Lvivi Toidupanga abiga kohale jõudis. Fotol on näha vaid üks osa toidust, mida tuli kokku üle 600 kilo nii soolast kui ka magusat. Lisaks on fotol lõbus seltskond toidu kastidesse ladujaid ja üles-alla tassijaid. Aitäh kõigile, aitäh ka Eesti Vegan Seltsile ja Bon Soyale. Vegan kogukond Lvivis, keda aitasime, peavad supikööki, kus pakuvad toitu põgenikele, vabatahtlikele ja sõduritele. 💙💛

LOOMASÕBRALIK AASTA 2022

Juhime loomasõbralikul aastal ühiskonna tähelepanu erinevatele loomade kohtlemisega seotud teemadele, et vähendada loomade vastu suunatud vägivalda. Loomad elavad meie, inimestega koos, mitte inimeste jaoks.

Loomasõbraliku aasta eesmärk on tõsta teadlikkust ja seeläbi muuta inimeste valikuid loomasõbralikumaks. Tänases maailmas, mil inimese loodu on kaalu poolest ületanud kogu biomassi, on vähim, mis me teha saame, anda oma parim, et igal elusolendil oleks võimalik elada liigikohast elu endale sobivas – võimalusel ka vabalt valitud – elupaigas. Rõhutame, et loomasõbralik aasta 2022 ei tähenda, et teema on oluline ainult sel aastal, vaid pigem tahame liikuda sinnapoole, et loomakaitse ja -õiguslus muutuksid meie kõigi jaoks ühiskondlikult oluliseks teemaks.

Eelmise aasta alguses kuulutasime koos Eesti Loomakaitse Seltsi ja sotsiaaldemokraatidega välja kampaania “Loomasõbralikkus olevikku, julmus minevikku”. Seda, 2022. aastat tähistame kui loomasõbralikku aastat.

IIRIMAA KEELUSTAB KARUSLOOMAFARMID!

Iirimaa parlament võttis teisipäeval, 29. märtsil vastu otsuse keelustada karusloomafarmid. Iirimaa viimased kolm karusloomafarmi suletakse juba sel aastal.

Eelmisel aastal keelustasid karusloomafarmid Prantsusmaa, Itaalia ja Eesti. Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tervitab Iirimaa arenguid. “Praegusel keerulisel ja pingelisel ajal teeb südamest soojaks näha, et headus ja hoolivus pole maailmast siiski kadunud. Viimastel aastatel on riigid, sealhulgas meie enda Eesti, järjest asunud vastu võtma karusloomafarmide tegevust lõpetavaid seadusi. Need on väga suured sammud ja elame kõigile oma väliskolleegidele kaasa, et karusloomafarmid jääksid minevikku,” sõnas Loomuse juhatuse liige Annaliisa Post.

ANNA OMA PANUS LOOMUSE TEGEMISTESSE!

Loomuse loomasõbraliku ilu töörühm LILU otsib oma toredasse tiimi lisajõudu! Abi on vaja näiteks sotsiaalmeedia haldamise, partneritega suhtlemise, blogipostituste ja artiklite kirjutamise ning palju muuga. Kui see sind kõnetab, siis täida Loomuse kodulehel uue vabatahtliku ankeet.
Loomuse tegemistesse saad veel panustada:

  1. külastades Loomuse e-poodi,
  2. helistades annetustelefonile 900 0100 (5 €) / 900 0101 (10 €),
  3. annetades läbi Ma armastan aidata portaali.

Aitäh, et oled loomade poolt!