Augusti uudiskiri

Mõnusat algavat nädalavahetust!

Aeg lendab ikka ruttu ja käes ongi juba august, aga pole vaja kurvastada, et suvi hakkab lõppema, sest meil on teile veel varuks mitu-mitu põnevat üritust ning sügisel ootab juba Veganmess!

Tähistame loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva potluckidega üle Eesti

Kutsume teid järgmisel nädalal vegan potluckidele, et tähistada üheskoos loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva. Nimelt pandi 18. augustil 2006. aastal alus liikumisele Loomade Nimel, mis 2017. aastal ühines loomade eestkoste organisatsiooniga Loomus.

Potluck on lõbus piknik, kuhu osalejad võtavad kaasa toidupoolist, et seda teistega jagada. Mõnusas seltskonnas nauditakse head toitu ning vesteldakse maast ja ilmast.

Tule ise ja võta sõber ka kaasa!

PS. Loomaõigusliku liikumise 15. aastapäevast kirjutas ajakirjas Vegan ja oma blogis ka pikaaegne aktivist Kadri Taperson. Loe lähemalt.

Taimse piima päev: väljakutse ja degusteerimine

Järgmisel pühapäeval, 22. augustil on rahvusvaheline taimse piima päev. Selleks päevaks on meil teile lausa kaks ettevõtmist varuks.

Esiteks kutsume teid kõiki võtma vastu 10-päevast taimse piima väljakutset “Aeg muutuseks!“. Väljakutse kestab 22.08-31.08 ning selle jooksul tarbivad osalejad loomsete piimatoodete asemel taimseid piimaalternatiive. Selleks, et väljakutse oleks jõukohane ja põnev kõigile, saadame osalejatele väljakutse jooksul uudiskirju, mis sisaldavad tootesoovitusi, nippe ja retsepte.Märgi end ka Facebooki üritusel “Taimse piima väljakutse “Aeg muutuseks!” osalejaks, et motiveerida sõpru-tuttavaid väljakutsega liituma.

Teiseks ootame teid 22. augustil Tallinna Botaanikaaeda, kus viime läbi suure taimsete piimade tutvustusürituse, mille käigus saab tasuta maitsta ja hinnata erinevaid taimseid piimaalternatiive. Lisaks Eestis levinud taimsetele piimadele saab proovida ka uuenduslikku kartulipiima!

Julmus minevikku, loomasõbralikkus olevikku

Kõik loomad väärivad hoolt ja armastust, mistõttu kutsume kõiki loomasõpru 18. augustil kell 12.00 Vabaduse väljakule, kus toimub kogunemine “Julmus minevikku, loomasõbralikkus olevikku”, et võidelda loomade väärtkohtlemise vastu.

Tule Sinagi ja haara kaasa teemakohase sõnumiga plakat, et näidata hoolimist loomade vastu. Üritusele on oodatud ka kõik neljajalgsed (ja miks mitte ka kuue- ja kaheksajalgsed!) sõbrad, kes ei pelga müra, teisi loomi ega rahvarohkeid üritusi.

Üritusele on võimalik kaasa elada ka Facebooki live’i vahendusel Loomuse Facebooki lehel.

Sünnipäevasoodustus e-poes

Loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva puhul saad koodiga “loomad15” kõigilt tavahinnaga toodetelt Loomuse e-poes 15% soodustust!

E-poest leiad Loomuse pusad, T-särgid, sokid, poekotid, helkurmärgid, postkaardid ja kleepsud. Lisaks on müügil Kadri Tapersoni raamat “Loomade poolt”. Sooduskood kehtib 18. augustini.

10 nädalat veganluseni: Elise teekond

Veganväljakutse “10 nädalat veganluseni” vastu võtnud Elise jagab Loomuse blogis oma teekonda. Igal nädalal lisame blogisse uue sissekande, milles Elise jagab oma rõõme, avastusi ja murekohti. Loomulikult kuuluvad jutu juurde ka isuäratavad toidupildid!

Elise teekonnale saab kaasa elada ka Sõbranna portaalis. Loe, kuidas möödusid Elise esimene ja teine nädal vegantoidul.

Kui sinagi oled huvitatud veganlusest ja soovid selle maailmaga lähemalt tutvuda, siis liitu rahvusvahelise programmiga «10 Weeks to Vegan» ehk «10 nädalat veganluseni». Loomuse ja Vegan Outreachi koostöös on nüüd võimalik veganväljakutse vastu võtta ka eesti keeles. Programmiga liitumine on kõigile tasuta ning iga nädal saavad osalejad e-kirja koos soovituste ja nõuannetega.

Muudame Eesti loomasõbralikumaks!

Loomus tegutseb iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Kui sa soovid toetada Loomuse tegevust, siis saad seda annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” või helistades annetustelefonidel 900 0100 (5 €) või 900 0101 (10 €).

Just tänu teie annetustele saame korraldada erinevaid üritusi ja levitada loomasõbralikku sõnumit. Aitäh, et olete koos meiega loomade poolt!