Blogijad astuvad karusloomade kaitseks välja

Blogija ja disainer Helene Vetik lõi rahvusvahelise märgistuse “FAUX not FOX”, millega kutsub blogijaid üle maailma näitama oma suhtumist karusloomafarmidesse. 

Üleskutsega on tänaseks liitunud näitleja Marilyn Jurman, moeblogija Anna-Elisabeth Kaljuvee, ilublogija Liina Ütt, podcasti “Popkulturistid” tegijad Jim Ashilevi ja Ivo Krustok, jumestaja ja sotsiaalmeedia staar Liisa Leetma, stilist ja blogija Lucine Ayanian, blogija ja moeürituste korraldaja Britta Talving, tätoveerija Liisa Addi, blogija Anett Heinam, blogija Oksana Hei-Ssk, biit.me muusikablogi autor Madis Nestor, parim Eesti noorblogija Mariel Pähkel, portail.ee peatoimetaja ja blogija Aljona Eesmaa ning ETV disainisaate “Kapist välja” meeskond.

“Olen võitlust karusloomafarmidega jälginud pikki aastaid. Uskumatu, et juba nii pikki. Seega otsustasin anda ka oma panuse, luues blogimaastiku jaoks positiivse templi “FAUX not FOX”. Kutsun üles kõiki maailma blogijaid jagama sõnumit loomade poolt ning postitama oma blogidesse ja teistesse sotsiaalmeedia platvormisse loodud märgistuse,” ütles Helene Vetik.

Kaks aastat tagasi viis MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus riigikokku 10 000 inimese allkirjaga kollektiivse pöördumise, millega soovitati karusloomakasvanduste tegevus kümneaastase üleminekuajaga Eestis keelustada. Kuigi riigikogu maaelukomisjon lõpetas käesoleva aasta alguses pöördumise menetlemise, esitasid hiljuti 14 parlamendisaadikut riigikogule loomakaitse- ja looduskaitseseaduste muutmise eelnõu, et keelustada Eestis loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil aastaks 2028.

Loomuse algatatud rahvusvaheline petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Eestis on kogunud juba üle 38 000 allkirja (Anna allkiri >>siin<<).

Karusloomafarmid on tänaseks keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal. Kantar Emori läbiviidud uuringu kohaselt ei poolda 69% eestimaalastest karusloomakasvandusi.

“FAUX not FOX” märgid on saadaval >>siin<<.