Circle K: kas vegan saab seal söönuks?

Suvel ilmusid linnapilti suured reklaamid Circle K isuäratavatest wrappidest ja ciabattadest. Taimetoidusõprade rõõmuks ilutses plakatitel uudis, et nüüdsest on neid Circle K kuulsaid kõhutäiteid võimalik saada absoluutselt igas teenindusjaamas ka täiesti vegansõbralikus kuues falafelidega! Falafelid ehk kikerhernepallikesed on algselt Lähis-Idast pärit traditsiooniline toit, kuid viimastel aastatel on need üha enam leidnud tee ka läänemaailma tarbijate toidulauale.

Kuidas me Circle K-sse jõudsime?

Kuna Loomuse üks olulisi väljundeid on edendada loomasõbralikku eluviisi, hoiame end pidevalt kursis arengutega Eesti vegantoodete turul. Teeme tihedalt koostööd loomasõbralikku tarbimist edendavate ettevõtetega. Näiteks veame eest toiduasutustele suunatud programmi “Taimsed valikud”, mille eesmärk on suurendada vegantoidu valikut ja nähtavust Eestis. Seega olime väga põnevil, kui saime Circle K-lt kutse nende uusi veganvalikuid proovima tulla.

Ühel rahulikul neljapäevasel septembrikuu lõunal kogunesime Lauluväljaku jaamas, kus meid võtsid vastu Circle K kaks rõõmsameelset tootejuhti Kristi Jakobson ja Kristi Koger. Nad olid meile koos klienditeenindajatega valmistanud veganitele sobiva viiekäigulise Circle K menüü ülevaate.

Isuäratav vitamiinirohke bulgurisalat

Eelroaks proovisime uudistoodet bulgurisalatit hernehummusega, mida keegi meie seitsmeliikmelisest degusteerijate kambast varem söönud ei olnud. Esimene amps bulgurist ehk kuivatatud ja purustatud durum-nisujahust oli üsna maitsetu. Kui aga kaevusime väikese topsi põhja maitserikka hummuseni, saime aru, et salat ja hummus on mõeldud läbi segamiseks. Mündi ja sidruniga rikastatud värske ja kerge bulgurisalat ning soolakas ja kreemine hummus moodustavad tasakaaluka ning maitseelamust pakkuva koosluse. Tervisliku suutäie hinna ja kvaliteedi suhe on hea, aga koguse poolest sobib topsike paremini vahepalaks. Hernehummus aga on niivõrd põnev, et seda võiks ehk saata edu ka täiesti eraldi tootena – äkki võiks see olla Eesti Nokia?

Toitev wrap ja ciabatta falafelidega

Järgmisena saime proovida falafelidega wrapi, nimetagem seda esimeseks põhiroaks. Esmamulje kätte antud soojast toidust oli silmale meelepärane ning tundus piisavalt pirakas, et leevendada muret isegi väga tühja kõhu puhul. Circle K wrapi iseloomustab rohke värske köögivili, palju maitsvat kastet ja kolm ampsusuurust falafeli. Enne tellimist tuleb aga endale ausalt otsa vaadata ja mõelda, kas jalopenod toovad juurde mõnusat vürtsikust või hoopis röövivad kogu ülejäänud sisu maitse. Õnneks annab klienditeenindaja võimaluse valida. Liialt uhkes riietuses wrapi valida ei tasuks, sest rohkelt lisatud kaste võib vahelt välja tilkuma hakata. Meie üllatuseks kasutab Circle K oma wrapis ja ciabattas uut Soomes toodetud vegankastet, mida nad spetsiaalselt Eestisse toovad.

Teine põhiroog oli ciabatta, mille sisu on sama kui wrapil. Heaks üllatuseks oli kuivõrd krõbedaks ciabatta oli grillitud ning sai oli parajalt õhuke, et nautida köögiviljade, falafelite ja kastme maitset. Koguseliselt veidi väiksem kui wrap, kuid väga mugav süüa ja hea kõhutäis ikkagi. Võrdluses wrapiga meeldis meie seltskonnale ciabatta veidi rohkem ning kindlasti ostame seda järgmisel külastusel veel.

Ideaalne näputoit – falafelitops veganmajoneesiga

Circle K pakub falafleid koos vegan majoneesiga ka eraldi vahepalana. Tekstuurilt on nad küllaltki nätsked ja ehk veidi rasvased, aga parajalt mahlased ja ilmselt turul olevatest üks parimaid võimalikke variante. Varem autentseid falafele proovinud inimesele need siiski kahjuks erilist vau-efekti ei paku. Sobivad paremini wrapi või ciabatta sisse, teisalt aga on neid hea lastele autosõidu ajal pakkuda või ise kiireks vahepalaks ampsata. Anname endale aru, et häid häid falafele tööstusliku tootmise tasemel ongi suur väljakutse valmistada ja kokkuvõttes on meie meelest Circle K sellega hakkama saanud.

Ja see pole veel kõik!

Magustoiduks pakuti tervislikku suvetopsi marjadega, milles peitusid hoolikalt valitud magusad ja mahlased maasikad, mustikad ja kiivi. Suurepärane magustoit nii tervisesõpradele kui lastele, ent hinna ja koguse poolest eelistaksime osta lahtisi puuvilju.

Samuti meeldis meie seitsmeliikmelisele kambale ka riiulitel paiknev vegantoodete roheline märgistus, mis aitas leida muid snäkke nagu porgandid ja hummus topsis, smuutid või kummikommid ja pähklid.

Lahkusime Circle K-st kõhud punnis, moonakotid kaasas, ja mõtlesime kui tore, et taimetoidu sõpradel on jälle uus koht, kust sooja toitu saab. Seda enam, et Circle K vegan valikud on igas Eesti jaamas saadaval. Samuti jäi Circle K tootejuhtidega vestlemisest mulje, et vegantoitude loomisel on uuritud palju erinevaid variante ja püütud leida neist parim.

Küll aga puudub Circle K-s võimalus end turgutada taimse piimaga kohviga ja krabada kaasa vegansaiake, valmis võileib või hot-dog. Hetkel on võimalik osta must kohv ning sellega koos soodushinnaga Alpro väike mandlipiimapakk. Õnneks on aga Circle K avatud uutele pakkumistele ning uuendustele ning täiesti võimalik, et nendest valdkondades võib oodata uusi tooteid.