Detsembri uudiskiri

Imelist jõuluootust!

Käes on detsember ja kohe-kohe on käes jõulud. Seekordses uudiskirjas tutvustame teile tänavust jõulukampaaniat, räägime uuest põnevast tootest e-poes ja pöörame pilgud kevadesse, mil toimub juba seitsmes loomaõiguste konverents.

Loomasõbralikud jõulud

Nagu juba traditsiooniks on saanud, kutsume selgi aastal kõiki tähistama loomasõbralikke jõule. Pane jõululauale taimne toit ning üllata lähedasi kingitustega, mis ei sisalda loomseid koostisosi.

Liitu ka Facebooki üritusega “Loomasõbralikud jõulud 2021“, mille all jagame ideid, mille põnevaga katta jõululaud ning mida pista kingipakki. Lisaks lähevad kõigi osalejate vahel loosi toredad auhinnad, mille panevad välja meie koostööpartnerid. Esimene loos juba käib ja kuulutame võitjad välja esmaspäeval, et saaksite kingitused jõuludeks kätte. Teise loosi võitjad kuulutame välja kohe pärast jõule.

Anna ka meile teada, kuidas loomasõbralike jõule tähistad. Tee postitus Facebooki ürituse alla või kasuta Instagramis teemaviidet #loomasõbralikudjõulud ja täägi @loomus.ee.

Hoia silm peal ka Taimsete Valikute ja LILU sotsiaalmeedial, sest nende kontodel on samuti tulemas põnevaid pakkumisi ja häid soovitusi jõuluajaks. Näiteks käib LILU Instagramis  Bio4You kinkekaartide auhinnaloos ning nii Taimsete Valikute Facebookis kui ka Instagramis toimub auhinnaloos, kus on võimalik võita endale Roheboxi jõulubox.

Kuula Star FM-i hommikuprogrammi ja tee Loomusele kingitus!

Igal argipäeva hommikul võetakse Star FM liinile üks helistaja, kes saab valida annetuskeskkonnaga “Ma armastan aidata” liitunud organisatsiooni, kellele Swedbank annetab 100 eurot. Annetuskeskkonnaga on liitunud ka Loomus.

Kui kuuled saatejuhtide märguannet, helista 63 66 200.

Uus toode e-poes: hõbedast ripatsid

Eelmine kuu saime rõõmustada, et meie e-poodi on lisandunud lastepusad. Nüüd on meie tootevalik veelgi laienenud ja nädala eest tulid müügile loomajälgedega hõbedast ripastsid. See on suurepärane võimalus näidata, et hoolid loomadest. Ripatsi saab riputada kaelaketi külge, aga miks mitte anda hoopis võtmehoidjale uus välimus.

Valida saab nelja erineva disaini vahel: lehm, jänes, kukk ja siga. Varsti tulevad müügile ka kullatud ripatsid! 

Suur aplaus Loomuse vabatahtlikule Tõnis Malkovile (Jewellery for People), kes ripatsid valmistas!

PS. Tänasest pühapäevani on helkurmärgid ja postkaardid 20% soodsamad. Lisaks kehtib 10.-12. detsember tasuta transport kõikidesse pakiautomaatidesse üle Eesti. 

Loomaõiguste konverents tuleb taas!

Juba seitsmes loomaõiguste konverents toimub 6.-7. mail hübriidvormis Tallinna Botaanikaaias ja Zoomis. Konverentsi korraldajad on Loomus ja Eesti Vegan Selts.

Üleilmse keskkonnakriisi raames räägitakse aina enam ka loomade tarbimisest ja kasutamisest kui ühest peamisest kriisi süvendavast tegurist. Sealjuures jäävad loomade õigused debatist kõrvale, sest keskkonnateemasid käsitletakse enamasti lähtuvalt inimkesksest maailmavaatest. Loomseid tooteid kutsutakse küll üles vähem tarbima, kuid mitte loomade kannatuste, vaid inimkonna elus püsimise kaalutlustel. Loomade õigused on neis soovitustes suuresti kajastamata kategooria. Kuidas ühendada loomade õigused püsivalt keskkonna jätkusuutlikkuse diskursusega? FB üritus on SIIN.

Annetamistalgud

Eelmisel teisipäeval toimunud annetamistalgutel tegi Loomusele annetuse üle 80 inimese, kes toetas meid kokku enam kui 2600 euroga. Swedbank lisas annetustele omaltpoolt Loomusele juurde 1766 eurot!

Oleme väga õnnelikud, et meie tegevus ja loomade eest seismine läheb nii paljudele korda. Suur aitäh kõigile meie toetajatele! Lubame, et tegutseme edaspidigi selle nimel, et muuta maailm loomasõbralikumaks.

Jäta ilutulestik ostmata!

Kutsume teid ka tänavu loobuma ilutulestikust, sest see tekitab loomadele stressi, hirmutab neid ja võib panna neid kodust põgenema. Loomade häirimise asemel kutsume teid hoopis tegema annetuse loomadega tegelevatele või loomade õiguste eest seisvatele organisatsioonidele.

Kui sa soovid toetada Loomuse tegevust, siis saad seda annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” või helistades annetustelefonidel 900 0100 (5 €) või 900 0101 (10 €).