Eesti lasterõivaste tootja liitus maailmakuulsate karusnahavabade brändidega

Eesti lasterõivaste ja aksessuaaride tootja Dadamora liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 16 Eesti ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, Esprit, Lindex ja teised.

“Valdav osa meist, Dadamora inimestest, on lapsevanemad ning seetõttu tahame neile edasi anda väärtuseid, mida ise au sees hoiame. Me armastame loomi, tahame säästa loodust ja kasvatada uue põlvkonna üles nii, et ka nemad hindaksid keskonnasõbralikku eluviisi,” ütles Dadamora disainer Mariliis Kenkmaa.

Dadamora on lasterõivaste ja aksessuaaride bränd, mille tooted valmivad algusest lõpuni Eestimaal. Kõik Dadamora kangad on kootud Eestis ja omavad GOTS või ÖKO-Tex sertifikaate, et tagada sobivus laste õrnale nahale.

Eestist on lisaks Dadamorale karusnahavabade disainerite programmiga ühinenud Aus Design OÜ (Reet Aus), Xenia Joost, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB, Reval Denim Guild, Les Petites disainipood, mahemoe jaekett LAV Organic Lifestyle, teadliku elustiili pood Slow, Eesti disaini pood Tali, veganbränd LuxTerra ja Fafa disain. Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

“Dadamora otsus välistada oma toodangus karusnahk on lisaks looma- ja loodussõbralikkusele eelkõige ka lastesõbralik,” ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Laboritestides üle Euroopa on selgunud, et karusnahksed laste- ja noorterõivad sisaldavad mürgiseid kemikaale, mis satuvad rõivastele karusnaha puhastamisel ja parkimisel. Inimestele võivad need mürgid tekitada sisesekretsioonihäireid, allergiaid ja vähki,” selgitas Lepp.