Eesti loomaarstid toetavad metsloomade tsirkuses kasutamise keelustamist

Tiger-Fire-Hoop
Foto: PETA

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tervitab Eesti Loomaarstide Ühingu avaldust, mille kohaselt toetab ühing metsloomade kasutamise keelustamist rändtsirkustes. 

“Euroopa Veterinaararstide Föderatsiooni liikmena on Eesti Loomaarstide Ühing andnud oma poolthääle metsloomade kasutamise keelustamiseks rändtsirkustes,” kinnitab Eesti Loomaarstide Ühingu president Priit Koppel.

“Seoses sellega toetame nii Euroopa juhtivate loomakaitseorganisatsioonide ja eluslooduse ekspertide võrgustiku ENDCAP (the European Network to End the Keeping of Wild Animals in Captivity) liikmete kui ka Euroopa Veterinaararstide Föderatsiooni (FVE) ametlikku seisukohta, mis soovitab kõikidel Euroopa riikidel keelustada metsloomade kasutamise rändtsirkustes.”

Praeguseks on 23 riiki maailmas vastu võtnud täieliku üleriigilise metsloomade või kõikide loomade tsirkustes kasutamise keelu. Euroopa Liidus on üheksa riiki selgelt keelanud kõikide loomade või metsloomade kasutamise tsirkustes, üheksa riiki on kehtestanud osalised keelud.

14. ja 15. juunil külastab Eestit Venemaa tsirkus, mis toob endaga kaasa üle 40 looma, mh 15 lõvi ja tiigrit. Et sellise meelelahutuse tulekut Eestisse peatada, kutsuvad loomakaitseorganisatsioonid üles saatma kirju Maaeluministeeriumile, Veterinaar- ja Toiduametile ning osalema meeleavalduses.

Oma palve takistada loomi kasutavate tsirkuste tulekut Eestisse ja kiirendada keelustava seaduseelnõu valmimist saab edastada leheküljelt www.loomadetatsirkus.ee

Meeleavaldus, milles on lubanud osaleda kõik Eesti suuremad loomakaitseorganisatsioonid toimub 14. juunil kell 17.00 Tallinnas, Tondiraba jäähalli ees.