Eesti mahemoe lipulaev soovitab karusnaha asemel tervislikke maherõivaid

Eesti mahemoe jaekett LAV Organic Lifestyle on juba kümnes Eesti ettevõte, kes liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer. Programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid.

Kristi Hõrrak, LAV Organic Lifestyle

LAV Organic Lifestyle juhindub oma tootevalikus asjaolust, et täna on rõivakandja trendikuse mõõdupuuks teadlikkus rõiva mõjust kandja tervisele ja ökoloogilisele jalajäljele. “Karusloomafarmides toodetud materjal on saadud loomade heaolu hinnaga. Meie eesmärk on toetada Eesti rahva soovi hoolida oma tervisest ja loodusest meie ümber. Meil on hea meel, et karusnaha asemel saab nüüd siitsamast Eestist osta tervislikumaid ja loomasõbralikumaid alternatiive, nagu orgaaniline puuvill, bambus või kanep,” ütles LAV Organic Lifestyle looja Kristi Hõrrak.

Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb LAV Organic Lifestyle selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised. Eestist on programmiga ühinenud Aus Design OÜ, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB, Reval Denim Guild ja Les Petites disainipood. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.