Eesti suurimad loomaõiguste organisatsioonid Loomus ja Loomade Nimel ühinevad

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel on otsustanud jõud liita ja tegutseda edasi ühises organisatsioonis nimega MTÜ Loomus.

Igasugune arenenud ühiskond võtab loomateemat järjest tõsisemalt ja sestap on vaja tugevaid organisatsioone, mis oskaksid vajalikke muutusi suunata. Nüüd võib küll öelda, et Loomuses on koos kõik Eesti kogenud ja pühendunud loomaõiguslased, kelle sõnumit on raske tähelepanuta jätta,” kommenteeris Loomuse juhataja Kadri Taperson.

 

Loomade Nimel esindaja Anita Jürsoni sõnul on liitumine igati loogiline ja edasiviiv samm. “Jõud ühendades, saame ehitada tugevama loomaõigusliku organisatsiooni, mille peamine eesmärk on loomade nimel efektiivsemalt tegutseda,” ütles Jürson.

 

Liikumine Loomade Nimel sai alguse 2006. aastal ja on seega Eesti vanim loomaõigusteühing. Loomade Nimel seisab loomade kasutamise lõpetamise poolt intensiivkasvatuses, meelelahutuses ja loomkatsetes. Liikumise eesmärgiks on paljastada süstemaatilist loomade väärkohtlemist ning tutvustada loomasõbralikku eluviisi, eeskätt taimetoitlust.

 

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus loodi 2014. aasta mais. Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige karusloomade, põllumajandusloomade, meelelahutusloomade ja katseloomade huvide eest. Loomuse liikmete hulka kuuluvad pikaajalise kogemusega loomakaitsjad, kes on aastaid tegutsenud erinevates loomakaitseorganisatsioonides.

Ühinenud organisatsioon MTÜ Loomus jätkab nii loomade eestkoste organisatsiooni Loomus kui liikumise Loomade Nimel kõikide seniste tegevustega. Loomisel on ka uued töörühmad katseloomade ja metsloomade teemal.