Eestis toimub esmakordselt loomaõiguste konverents

Esmakordselt Eestis toimub 31. oktoobril loomaõiguste konverents, kus kuuleb ettekandeid nii akadeemilistest uurimustest kui ka loomaõiguslusaktivismist. Konverentsi peaesineja on tuntud Soome filosoof ja aktivist Elisa Aaltola.plakat1-2

Konverentsi projektijuhi Kadri Aaviku sõnul on loomaõiguslus kui liikumine Eestis eksisteerinud juba kaheksa aastat. “Viimastel aastatel on loomaõiguslus nii kodanikualgatusena, teoreetilise mõttesuunana kui ka akadeemilise uurimisvaldkonnana maailmas üha enam populaarsust kogunud,” selgitas Aavik. “Tegu on kahtlemata mõtteviisiga, mil on oma tulised pooldajad ja vastased ning mille kohta on liikvel palju müüte,” lisas Aavik.

Konverentsi peaesineja Elisa Aaltola on filosoofiadoktor, Ida-Soome Ülikooli vanemteadur ja loomaõigusluse aktivist, kes on välja andnud mitmeid loomaeetika ja loomaõiguste teemalisi raamatuid. Lisaks Aaltolale astuvad üles keskkonnaeetik Mattias Turovski, kunstnik ja feministlik aktivist Dagmar Kase, filosoofia magistrant Holger Kiik, sotsioloogiadoktorant Kadri Aavik, Loomuse tegevjuht Kadri Taperson ja sotsioloogiatudeng Kristina Mering.

Konverents „Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks“ toimub Tallinnas, Õpetajate Maja Magistrisaalis 31. oktoobril kl 11.00 – 17.00. Üritus on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil info@loomus.ee hiljemalt 27. oktoobriks.

Konverentsi korraldab MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja selle toimumist toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Ettekannete sisukokkuvõtetega ja täpse ajakavaga saab tutvuda siin.