Eestisse saabub auhinnatud Kanada loomafotograaf Jo-Anne McArthur

Loomus_We_Animals_plakat_A4_bleed5mm_PREWSkandinaavia ringreisi käigus külastab auhinnatud Kanada fotograaf Jo-Anne McArthur ka Eestit. 23. veebruaril kell 14 toimub Solarise keskuse Apollos fotoraamatu “We Animals” esitlus ja kohtumine autoriga ning sama päeva õhtul kell 18 linastub kinos Sõprus Jo-Anne McArthuri keerulisest igapäevatööst pajatav dokumentaalfilm “Vaimud meie masinas”. 

Jo-Anne McArthur jäädvustab loomi, keda kasutatakse toiduainetööstuses, rõivatööstuses, loomkatseteks, transpordiks, meelelahutuseks ning kaaslastena. McArthuri eesmärgiks on pildistada inimeste kokkupuuteid loomadega viisil, mis pakuvad vaatajale võimalusi leida uus tähendusi igapäevastes, tihti märkamatutes olukordades.

Jo-Anne McArthur on muuhulgas pälvinud 2014. aasta meediaauhinna Kriitiliste Loomauuringute Instituudilt ja Toronto “Kaastunne loomadele” auhinna 2013. aastal, teda on nimetatud muutuste tšempioniks ja ökosõdalaseks. McArthur on Toronto, Brocki ja Ottawa ülikoolide külalislektor.

Nii raamatuesitlus kui ka filmilinastus on inglise keeles. Ürituste korraldaja on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

Filmilinastuse Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/326876070852333/
Raamatuesitluse Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/1540522359557890/

“We Animals” projekti fotogalerii: http://www.weanimals.org/photographs
Jo-Anne McArthur: www.joannemcarthur.com
“Vaimud meie masinas” dokumentaalfilm: www.theghostsinourmachine.com