Esimene Eesti pood liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga

Elena Volk

Eesti ja Baltimaade disaini pood Les Petites on esimene pood Eestis, kes liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer. Programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid.

Les Petites poe omanik Elena Volk hindab kõrgelt eetilist ettevõtlust ja usub, et äri ilma vastutuseta keskkonna ja ühiskonna ees on tänapäeval oma aja ära elanud. “Les Petites on alati toetanud õigeid algatusi. Oleme aidanud neid, kes ennast ise aidata ei saa. Üheks meile südamelähedaseks valdkonnaks on loomakaitse. Karusloomafarmid on kindlasti sedalaadi asutused, kus saadav võimalik tulu ei kaalu mitte mingil juhul üles loomade kirjeldamatuid kannatusi ja keskkonnakahju,” ütles Volk.

Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb Les Petites selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised. Eestist on programmiga ühinenud Aus Design OÜ, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB ja Reval Denim Guild. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.