Euroopa Komisjon kaevati kohtusse loomakaitsealaste seadusandlike ettepanekutega venitamise pärast

Eile, 18. märtsil algatas Euroopa kodanikualgatuse (ECI) “End the Cage Age” ehk “Lõpp puuriajastule” kodanikukomitee kohtuhagi Euroopa Komisjoni vastu, sest komisjon ei täitnud oma kohustust keelustada loomade pidamine puurides.

Euroopa Kohtule on esitatud dokumendid, mis näitavad, et komisjon ei ole täitnud oma lubadust võtta vastu õigusaktid puuride keelustamiseks vastuseks edukale Euroopa kodanikualgatuse elluviimisele. Samuti rõhutatakse, et Euroopa kodanikualgatused võeti kasutusele selleks, et anda ELi kodanikele suurem mõju ELi otsuste tegemisele, ning et ajaloolise lubaduse tagandamine puurid keelustada rikub selle demokraatliku vahendi eesmärki.

2021. aastal võttis komisjon kohustuse esitada enne 2023. aasta lõppu seadusandlikud ettepanekud ELi loomade puuris kasvatamise keelustamiseks pärast edukat Euroopa kodanikualgatust, millele kirjutas alla 1,4 miljonit inimest. Seda kohustust komisjon ei täitnud.

“Euroopa inimesed on oma sõna juba ammu öelnud, komisjon oma lubaduse andnud, muidugi on nii kodanike kui ka loomakaitseorganisatsioonide pettumus suur,” kommenteeris Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Suures pildis on loomade puurivabalt pidamine ju vaid vaat et esimene samm paremuse suunas, kuid kui isegi seda tundub võimatu teha, siis mis loomade heaolust üldse rääkida saab.”Puurispidamise keeld puudutaks kanu, emiseid, vasikaid, küülikuid, vutte, parte ja hanesid. Kodanikualgatusele “End the Cage Age” ehk “Lõpp puuriajastule” kogus allkirju üle 170 organisatsiooni üle Euroopa, Eestis aitas allkirju koguda Loomus. Kodanikualgatuse ja nüüdse kohtuhagi algatas loomakaitseorganisatsioon Compassion in World Farming.

Pilt: Loomus, end the cage age