Flaami piirkond tahab aasta lõpuks karusloomafarmid keelustada

Flaami loomade heaolu minister Ben Weyts ütles, et jääb kindlaks oma lubadusele antud regioonis naaritsafarmid keelustada. Flaami parlamendis rääkides teatas Weyts, et teeb ettepaneku 2017. aasta lõpuks täieliku keelu seadmiseks.

Autor: Jo-Anne McArthur / Djurrättsalliansen

Märtsis lükkas Belgia kõrgeim juriidiline organ tagasi valitsuse otsuse mitte lubada Ida-Flandrias Beveren-Waas’i karusloomafarmil laieneda 16 200 loomalt 27 000 loomani. Plaanitava karusloomafarmi keelu tõttu keeldus keskkonnaminister Joke Schauvliege laienemist kinnitamast, kuid juriidiline nõukogu ei pidanud seda piisavalt põhjendatuks.

Weytsi parlamendis usutlenud sõltumatu parlamendiliikme Hermes Sanctorumi sõnul võib nõukogu otsus edaspidi kohustada valitsust kõiki karusloomafarmide laienemisplaane kinnitama, mis teeb nende keelustamise tulevikus veel raskemaks. Sanctorum sõnas, et keeld peab tulema pigem varem kui hiljem.

Weyts tõdes, et vaja on strateegiat, millega vastata õiguslikele küsimustele. Ta lisas, et keelu elluviimiseks tuleb leida lisaressursse.

“See on keeruline probleem. Me maadleme väga paljude erinevate stsenaariumitega, igal neist on oma hind ja – vahel vaieldav – juriidiline alus,” ütles ta. “Me proovime leida lahenduse ja loodame selle teema aasta lõpuks valitsuse ette viia.”

Tõlge: Merit Valdsalu, MTÜ Loomus

Allikas: Flanders Today