Loomus toetab ettepanekut keelata Hiinas vangistuses peetavate metsloomade intensiivne paljundamine kaubanduslikel eesmärkidel


Seoses koroonaviiruse puhanguga pöördus loomade eestkoste organisatsioon Loomus koostöös rahvusvahelise karusnahavaba liiduga Fur Free Alliance Hiina suursaatkonna poole Tallinnas, et toetada Hiina sõberorganisatsiooni ActAsia palvet muuta Hiina eluslooduse kaitse seadust.

Loomus toetab Hiina kolleegide ettepanekut keelata Hiinas 
(1) vangistuses peetavate metsloomade intensiivne paljundamine kaubanduslikel eesmärkidel, sealhulgas karusloomafarmid, 
(2) metsloomade ja sellest saadud toodete kasutamine ja nendega kauplemine kõigil eesmärkidel ning 
(3) metsloomade söömine ja nendega kauplemine turgudel. 

Loomus, Fur Free Alliance ja ActAsia kiidavad heaks Hiina valitsuse viirusepuhanguga toimetulekut ja operatiivseid meetmeid rahvatervise kaitseks. Organisatsioonid avaldavad ka toetust seadusandlusse kavandatud muudatustele, millega keelatakse metsloomade liha tarbimine. Sealjuures aga pööravad loomakaitseorganisatsioonid tähelepanu seaduses esinevale lüngale. 

Hiina suursaatkonnale edastatud kirjas tuuakse välja, et tõsine rahvatervise probleem püsib siiski seetõttu, et keeld ei laiene ühelegi metsloomaliigile, mis on Hiina loomakasvatuse ressursiloendi all klassifitseeritud kariloomade hulka. Näiteks kuuluvad sellisesse loendisse rebased, naaritsad, kährikud, küülikud jne.


Täispikk kiri >>siin<<.

Anna ka Sina oma allkiri!