Hiiumaa eelarvamusfestivalil arutletakse põletaval metsateemal

Pilt: Haliburton Forest

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab Hiiumaa eelarvamusfestivalil intrigeeriva arutelu teemal “Kelle oma on Hiiumaa mets?”. Laupäevast arutelu juhib ETV saatest “Osoon” tuntud Sander Loite, paneelis osalevad looduskaitsebioloog ja Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran, Eesti juhtivaid hundiuurijaid Laura Kiiroja, keskkonnaaktivist ja Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova, keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk ning keskkonnaministeeriumi jahinduse nõunik Tõnu Traks.

Loomuse esindaja ja keskkonnaeetiku Mattias Turovski sõnul on arutelu eesmärgiks jätkata tulist debatti metsateemal, kitsamalt aga tuua küsimus just Hiiumaa elanikeni ehk millise tee valib Hiiumaa, kas looduskaitselised või majanduslikud eesmärgid.

Eesti kõige metsarohkema kandina on Hiiumaa metsadiskussiooni pidamiseks ideaalne koht, kuna just siin tulevad kokku väga erinevad vaated: põrkuvad nende huvid, kes meelsasti tahaks terve saare ja rannikumere looduskaitsepiirkonnaks muuta ja ka nende, kes otsivad siit kasumit toovat elatusallikat,” selgitas Turovski.

Sooviga luua objektiivne ja informatiivne arutelu, kaasab Loomus arutellu erametsaomanikke, looduse- ja loomakaitsjaid ning jahinduse spetsialiste.

Paneelarutelu “Kelle oma on Hiiumaa mets?” toimub laupäeval 10. juunil kell 17.30 Suursadamas. Arutelualal on kell 11.00 – 19.00 avatud ka Loomuse taimetoidukohvik.

Arutelu tutvustav video: https://youtu.be/Uq2lzKm7-IA