Ivo Uukkivi, Jim Ashilevi ja Loore Martma kutsuvad petitsioonile alla kirjutama

Näitlejad Ivo Uukkivi, Jim Ashilevi ja Loore Martma kutsuvad inimesi karusloomafarmide vastasele petitsioonile alla kirjutama.

www.petitsioon.ee/karusloomafarmid

10408105_1471077266502144_4918323860523245935_n-2

Eelmisel aastal andsid oma allkirja karusloomafarmide keelustamiseks nii interneti vahendusel kui ka kirjalikult ühtekokku 9000 Eesti inimest. 12. märtsil 2014 võttis Riigikogu vastu petitsiooniõigust reguleeriva seaduse. Selle kohaselt saab kollektiivse märgukirjaga, millele on kogutud vähemalt 1000 allkirja, esitada Riigikogule ettepanekuid õigusnormide muutmiseks ja ühiskonnaelu paremaks korraldamiseks. Seetõttu oleme üles pannud uue petitsiooni, mis toetab püüdlust esitada parlamendile seaduseelnõu karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Uut petitsiooni saab allkirjastada üksnes ID-kaardiga.

Karusloomafarmid on täielikult või osaliselt keelustanud kümmekond Euroopa riiki, nt Suurbritannia, Holland, Austria, Horvaatia jt. Need riigid on võtnud seisukoha, et ei soovi eetilistel põhjustel karusloomakasvandusi oma territooriumil näha. Loomade eestkosteorganisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et ka Eestis karusloomakasvandused keelustataks.

Praegu on kõigil võimalus teha oluline heategu, et karusloomade teema ka Riigikogu tasandil tähelepanu pälviks! Kutsume üles linki ka sõprade-tuttavate hulgas jagama.

www.petitsioon.ee/karusloomafarmid

 

(Foto: Annika Lepp)