Juulikuu uudiskiri

Algatasime petitsiooni metskitsede vibujahi legaliseerimise vastu, kogutud juba üle 8000 allkirja

Eesti looma- ja looduskaitsjad algatasid MTÜ Loomuse eestvedamisel petitsiooni, millega seistakse vastu vibuküttide soovile legaliseerida Eestis suurulukite vibujaht. Leiame, et igasugune jahiviiside laiendamine ja legaliseerimine vajab avalikku diskussiooni, millesse on kaasatud kõik huvigrupid ning Eesti avalikkus laiemalt. 


Anny Drobet: vibujaht pole humaanne

Vibujaht on loomadele asjatuid kannatusi valmistav jahipidamise viis, mida ei saa pidada eetiliseks, kirjutab Postimehes MTÜ Loomuse vabatahtlik Anny Drobet.


Tervitame karusloomafarme lõpetava eelnõu algatamist Riigikogus ja kutsume inimesi üle eelnõu algatajaid tänama

18. juunil esitasid 23 Riigikogu saadikut looma- ja looduskaitseseaduste muutmise eelnõu, et keelustada Eestis loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil. Kuus aastat aktiivselt karusloomafarmide keelustamise nimel tööd teinud ja parlamendile vastavat eelnõu konsulteerinud MTÜ Loomus tervitab uut algatust ning kutsub inimesi oma Facebooki lehel eelnõu algatajaid tänama.


Eesti karusloomafarmides pole enam mitte ühtegi naaritsat, ühel farmil peatati luba

Mink Karjakülas, Loomus.ee

Vastavalt maaeluministeeriumilt saadud kinnitusele ning veterinaar- ja toiduameti kontrollkäigule pole Eesti karusloomafarmides enam mitte ühtegi naaritsat. Samuti teavitasid veterinaar- ja toiduamet ning keskkonnaamet Loomust, et Neitla naaritsafarmilt võeti ajutiselt tegevusluba.


Eesti moe- ja ehtekunstnik Tanel Veenre liitus rahvusvahelise karusnahavabade moeloojate võrgustikuga

Tunnustatud Eesti moe- ja ehtekunstnik, Kuldnõela võitja Tanel Veenre liitus tuntud rahvusvahelise programmiga “Fur Free Retailer”, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Programmi edendab Eestis MTÜ Loomus.


Kahekordne Kuldnõela võitja Eve Hanson liitus karusnahavaba programmiga

“Ma pole oma kollektsioonides algusest peale karusnahka kasutanud ega plaani seda ka tulevikus teha. Tänapäeval on väga palju põnevate kaasaegsete materjalide kasutamise võimalusi, millest valmistada rõivaid enese soojas hoidmiseks. Seega ma ei saa aru, miks selleks peaks karusnahka kasutama. Loomade puurides piinamine on kaasaegses maailmas kuritegu,” ütles ettevõtte juht ja disainer Eve Hanson.


Loomus pöördus valitsuse poole, palume mitte kasutada riigiabi karusloomafarmide toetamiseks

26. mail pöördus Loomuse juhatus Vabariigi valitsuse, peaminister Jüri Ratase ja maaeluminister Arvo Alleri poole palvega mitte toetada EL-i struktuurifondi ehk riigiabi raames karusloomafarme.
Euroopa Liit on pannud kokku majanduse taastamise paketi, mis lubab liikmesriikidel maksta ühekordset hüvitist põllumeestele ja väikestele põllumajanduslikele toiduettevõtetele, kes on COVID-19 kriisi tõttu tugevalt kannatanud.


Pane kalendrisse: Loomaõiguste konverents 2021!

MTÜ Loomus, Eesti Vegan Selts ja OÜ Kuulitalu kutsuvad järjekorras juba kuuendale rahvusvahelisele loomaõiguste konverentsile! Tule kuulama põnevaid ettekandeid 8. ja 9. mail 2021 Viljandi Pärmusmuusika Aita.


Liitu MTÜ Loomus programmi “Taimsed valikud” tiimiga!

Esther the Wonderpig

Programmi “Taimsed valikud” eesmärk on suurendada vegantoitude valikut ja kättesaadavust Eesti toitlustusettevõtetes. Ootame Sind appi, kui Sulle meeldib suhelda erinevate koostööpartneritega, välja mõelda ja ellu viia vahvaid uuenduslikke ideid, kuidas veganlust edendada, ja jagada mõtteid põnevast veganmaailmast.

MTÜ Loomus on tunnustatud ka Eesti Külaliikumine Kodukant ja Siseministeeriumi poolt vabatahtliku sõbra märgiga. 


Aita meil aidata

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.
*Loomus on tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirjas. Loomus järgib oma töös annetuste kogumise head tava.