Juunikuu uudiskiri

Mõnusat jaanikuud!

Jaanipäev on juba ukse ees ning tänavugi kutsume teid kõiki üles jätma loomad oma toidulaualt ja tegema tutvust hoopis veganroogadega. Jaanipäev pole aga Loomuse jaoks selle suve tippsündmus, sest 2. juuni oli ajalooline päev, mil Riigikogu hääletas karusloomafarmide keelustamise poolt. Hurraa!

Eesti keelustab karusloomafarmid

Riigikogu võttis 2. juunil 55 poolthäälega vastu eelnõu, mis näeb ette, et 2026. aasta 1. jaanuarist on Eestis keelatud loomade pidamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil.

Oleme selle nimel aastaid tööd teinud ning meil on ääretult suur rõõm, et meie töö on kandnud vilja. Suur aitäh kõigile, kes on nende aastate jooksul meile toeks olnud ning aidanud levitada informatsiooni karusloomafarmide kohta. Südamlikud tänusõnad ka neile Riigikogu liikmetele, kes eelnõu algatasid ning selle poolt hääletasid.

Lõpphääletuse eel korraldasime Riigikogu ees kogunemise, et kutsuda Riigikogu liikmeid üles tegema loomasõbralikku otsust. Sõna võtsid nii parlamendiliikmed kui ka Loomuse inimesed. Aitäh kõigile, kes meiega koos loomade eest seisid!

Tähistame lihavabalt!

Kutsume kampaaniaga “Lihavabad jaanid” teid üles tegema loomasõbralikke valikuid ning katma jaanilauda taimsete roogadega. Liitu Facebooki üritusega, et osaleda suures loosimängus ning saada retseptiideid ning nõuandeid, kuidas jaane täistaimselt veeta.

Kampaaniale on õla alla pannud rohkem kui 25 organisatsiooni ja ettevõtet. Lihavabasid jaane tähistavad koos Loomusega Eesti Vegan Selts, Eesti Loomakaitse Selts, veganprogramm Taimsed Valikud, taskuhääling Loomade Hääl, Taimetoidumess, Ajakiri Vegan, Veganfoodie, Biomenu, Vivera, Roobar, Friendly Viking’s, Happy V, Vegan Gourmet, Marta Pagar & Köök, Vöner, Nemoloko, Natty, Rohebox, Spice the Spirit, Vegan Restoran V, Kringel, VegB12, Veg Machine, Cafe St Maria, Villa Maria, Oasis restoran ja pood, Inspiratsioon ning Lisanna kohvikud.

Meie Kadri oli Eesti Ekspressi nädalapersoon

Pärast karusloomafarmide keelustamist valis Eesti Ekspress nädalapersooniks pikaajalise loomaõiguslase, Loomuse liikme ja endise Loomuse tegevjuhi Kadri Tapersoni.

Kadri Taperson alustas loomade päästmist juba aastal 1994 ning praegu kirjutab ta loomaõiguslikke tekste oma blogis.

Kadri on ka üks Loomuse asutajatest ning meil on suur aru, et Eesti Ekspress otsustas just Kadrit tunnustada. Aitäh kogu tehtud töö eest, Kadri! Sinu panus loomaõiguslikku liikumisse Eestis on hindamatu!

Aita meil muuta Eesti loomasõbralikumaks

Loomus saab tegutseda tänu headele inimestele, kes meid toetavad! Oleme siiralt tänulikud kõigile annetajatele, vabatahtlikele, liikmetele, koostööpartneritele ning kõigile teistele, kes meile toeks on!

Loomuse tegevuse toetamiseks on mitmeid viise:

Aitäh, et oled loomade poolt!