Jevgeni Ossinovski: on täiesti realistlik veel enne suve karusloomafarmide keelustamise seadus vastu võtta

Vestlesime 2. märtsi hommikul karusloomafarmide keelustamise eelnõu algatanud Jevgeni Ossinovskiga sellest, kuidas karusloomafarmide keelustamise eelnõuga edasi liikuda.

Tulime kohtumiselt tagasi positiivsete mõtetega ja lootusrikkalt, sest nii uues valitsuses kui ka Riigikogus on palju eelnõu algatajaid ja toetajaid. Lisaks on uus keskkonnakomisjoni esinaine Yoko Alender (Reformierakond), kes on samuti üks eelnõu algatajatest.

Ossinovski lubas Riigikogus jätkata tööd selle nimel, et eelnõu juba lähiajal teise ja kolmanda lugemiseni jõuaks. “Ma arvan, et on täiesti realistlik veel enne suve karusloomafarmide keelustamise seadus vastu võtta. Loodan, et uus valitsus on selles küsimuses Riigikogule parem partner kui eelmine. Ainult väike samm on veel jäänud, teeme selle ära!” ütles ta.

Loomuse kommunikatsioonijuht Annaliisa Post ütles, et kohtumine andis väga palju motivatsiooni ning Loomus annab endast kõik, et eelnõuga edasi liikumisel toeks olla. “Väga loodame, et Jevgeni Ossinovski väljaöeldud plaan, et keeld võiks suveks seaduseks saada, läheb täide ning saame peagi rääkida karusnahavabast Eestis. Oleme sellele nii-nii lähedal ja pingutame, et eesmärgini jõuaksime,” lisas ta.

Loomus pakub huvilistele esmakordset ja ainulaadset võimalust jälgida ühe julma tööstuse keelustamisprotsessi Eestis. Alates märtsist teevad Loomuse liikmed regulaarseid sissekandeid blogisse, milles kajastatakse oma tegevusi karusloomafarmide keelustamiseks Eestis: mis tehtud, mis teoksil.

Loe tervet blogi siin.

Toeta sinagi Loomuse keelustamisteekonna jätkamist https://loomus.ee/toeta või helista annetustelefonile 900 0100 (5 €) / 900 0101 (10 €).