Kinos Sõprus linastub neljapäeval Venemaa dokumentaalfilm loomatsirkuste telgitagustest

circus-illusion-of-loveKoostöös MTÜ loomade eestkoste organisatsiooniga Loomus linastub 2. juunil kell 18 kinos Sõprus esmakordselt Eestis Venemaa dokumentaalfilm “Tsirkus: armastuse illusioon”. Filmile järgneb vestlusring, milles arutatakse loomatsirkuste probleemide ja eetilisuse üle. Vestlusringis osalevad zooloog Tiit Maran, ajakirjanik Maksim Galanin ja keskkonnaeetik Mattias Turovski. 

“Tsirkus ei ole ainult meelelahutus, naer ja rõõm, nagu me lapsepõlvest saadik oleme harjunud arvama. See on loomade vangistus, jõhker taltsutamine, ebainimlik tegevus. Vähesed teavad, kuidas ja millal see “kunst” on tekkinud. See on arhailine Vana-Rooma orjanduse ajastu ilge tunnus, veriste gladiaatorite võitlusmängude iva. Esimesed etendused, mis lõppesid metsloomade surmaga algasid kuulsas Colosseumi surmateatris,” kirjeldavad filmi autorid Irina Novošilova ja Konstantin Sabinin.

Film sai V rahvusvahelisel filmifestivalil “Sammud” (2012) parima dokumentaalfilmi auhinna loomaõiguste kategoorias “Et näha seda ebamugavat tõde”.

Film on venekeelne, eestikeelsete subtiitritega.
Piletid on müügil Piletilevis.

Lisainfo kino Sõpruse lehel: http://www.kinosoprus.ee/et/film/tsirkus-armastuse-illusioon

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/995592373850000/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1464276896467424