Kohvijoogid taimse piimaga ilma lisatasuta? Jah, juba rohkem kui 170 kohas üle Eesti!

Eile lõppenud taimse piima kuul alustasid loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud kampaaniaga “Taimne piim lisatasuta”, mille eesmärk on kutsuda söögikohti pakkuma kohvi-, mullijooke, kakaod ja muid jooke taimse piimaga ilma taimse valiku eest lisatasu küsimata ning seeläbi lihtsustama keskkonna-, looma- ja tervisesõbralikuma valiku tegemist.

Täna saab taimse piimaga jooke ilma lisatasuta (võrreldes loomse piimaga jookidega, kui pakutakse ka loomse piimaga) rohkem kui 170 kohas üle Eesti, sh 80 Circle-K tanklapoes ja 73 R-kioskis üle Eesti ning nimekiri on pikenemas pea igapäevaselt. Kampaaniaga on liitunud ka mitmeid vegansöögikohti, nt Nihe Telliskivis Tallinnas, Nurk Rakveres, Veg Machine Aparaaditehases Tartus, kus pakutaksegi jooke vaid taimse piimaga, st keskkonna-, looma- ja tervisesõbralikuma valiku tegemine on ka neis lihtne.

“Meil on hea meel näha, et üleskutsega tulevad rõõmsalt kaasa nii suured kui väiksemad toidukohad, kes võib-olla pole varem teemale tähelepanu pööranudki,” kommenteeris kampaaniajuht ja Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Näeme, et huvi on suur, nii mõnigi koht on ka öelnud, et muudatus võtab aega, mistõttu ootame läbi sügise rõõmsaid uudiseid.”

Oleme loonud kampaanialehele võimaluse ka klientidel endil anda tagasisidet, millistes söögikohtades on taimse piima lisatasu ja millistes mitte. See annab kampaaniatiimile võimaluse näidata söögikohtadele, et nende kliendid ootavad taimse piima lisatasu kaotamist, ja kutsuda söögikohti kampaaniaga liituma.