Kõmuline dokumentaalfilm “Karusnahk” linastub Tartus

12. jaanuaril näidatakse Tartus auhinnatud Norra dokumentaalfilmi “Karusnahk”, mille valmimist ja esitlemist on takistanud nii Norra kui ka rahvusvaheline karusnahatööstus. Filmile järgneb vestlusring keskkonnaeetikute Mihkel Kunnuse ja Silver Rattasepaga. Karusnahk_plakat_Tartu

Dokumentaalfimi keskmes on psühholoog Frank Nervik, kes kehastub alustavaks farmeriks ja pöördub karusnahatööstuse poole palvega tutvustada talle valdkonna telgitaguseid. Nervik võetakse omaks ja ta pühendatakse tööstuse ärisaladustesse. Keegi ei tea, et Nervik filmib õppeperioodi varjatud kaameraga.

“Karusnahk” on pälvinud Norra dokumentaalfilmifestivali publikuauhinna, Kolkata rahvusvahelise lühifilmide festivalil parima dokumentaalfilmi žürii auhinna, parima dokumentaalfilmi nominatsiooni Norra rahvuslikul filmiauhinnagalal Amanda 2015 ning äramärgitud filmi tiitli Docs Against Gravity filmifestivalil.

Dokumentaalfilmi esitlevad Tartus Genialistide klubis 12. jaanuaril kell 18 MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus, liikumine Loomade nimel ja Genialistide klubi. Filmiesitlust toetab JJV Productions OÜ.

Sissepääs tasuta. Filmil ingliskeelsed subtiitrid.

Režissöör: Ola Waagen
Valmimisaasta: 2014, Norra
Pikkus: 57 min
Keel: inglise, norra
Tootja: Piraya Film A/S

Treiler: https://vimeo.com/129788043
Üritus Facebookis.