Kui inimlikkus murrab puurist välja – Loomus kutsub filmiõhtule!

Pühapäeval, 9. aprillil kutsub Loomus munavabade munapühade filmiõhtule vaatama dokumentaarlfilmi Turlock.

Loomuse vabatahtlik Laura Sauga-Tilk võttis filmi kokku lausega: “Filmi puhul ei ole tegemist tavalise pisarakiskujast dokumentaaliga, vaid pigem on lugu päästetuist.”Kuigi tuleb valmis olla selleks, et filmis on õõvastavaid kaadreid, on filmitegijad pannud rõhku ka “elule pärast”. Päästeoperatsioon, liigutavad ja inspireerivad lood pääsenud kanadest, inimlikkus, koostöö ja kaastunne – see teeb filmist terviku.

Turlock on film, milles vaadeldakse USA ajaloo suurimat loomade hooletusse jätmise juhtumit, kus 50 000 tööstuslikuks munatootmiseks kasutatud kana jäeti kitsastesse traatpuuridesse enam kui kaheks nädalaks toiduta. Film viib vaatajad painajalikku reaalsusesse sellest, mida need loomad talusid ja näitab nende vabadusse päästmist. 

Filmiõhtut kaaskorraldab Eesti Vegan Selts (EVS), see toimub 9. aprillil kell 17 EVS-i ruumides Tallinnas aadressil Volta 30 ning on publikule tasuta.

Loomulikult kutsub Loomus selgi aastal kõiki munadepühadel munad söömata ja värvimata jätma nautides pühi loomasõbralikult ja täistaimselt. Kui taimse munapüha mõte kõnetab, aga ideedest jääb puudu, leiab nii munavabade munadepühade Facebooki ürituse alt kui ka Loomuse ja Loomuse veganprogrammi Taimsed Valikud kodulehtedelt erinevaid retsepte ja nippe.

Munavabasid munadepühi toetavad Eesti Loomakaitse Selts, Veganmess, Ajakiri Vegan, Eesti Vegan Podcast, veganohvikud Rohe Kohvik, Kringel ja LIANA ning retseptiloojad Maria Veski-Raudkivi ehk Miaspiration, Angelina Sorgina ehk Gelchikcooks ja Elys Limbak.