Kuidas end külma eest kaitsta?

Artikli kirjutanud: Sandra Pärn, Loomuse loomasõbraliku ilu töörühma LILU liige

KUIDAS MÕJUTAB KÜLM ILM NAHKA?

Talvisel ajal on väga oluline oma nahka õigesti hooldada ja kaitsta. Kuna talvine õhk on oluliselt kuivem ja külmaga aeglustub rasunäärmete talitlus, muutub nahk kuivemaks ning põhjustab ärritust. Sellest tulenevalt muutuvad sagedasemaks nahaprobleemid nagu ekseem, kuperoosa ja psoriaas, mis võivad talvekuudel süveneda. Õhuniiskust vähendavad külmal ajal ka toas olevad küttekehad. Et kodus oleks õhk piisavalt niiske, võiks olla sagedamini aega veedetavates tubades olemas õhuniisuti. Samuti tuleks eelistata leiget duši, sest kuum dušš lõhub naha loomuliku rasubarjääri, mis aitab nahas niiskust hoida.

NÄONAHA PUHASTAMINE

Teadlik nahahooldus on talvel väga oluline. Niisutava ja leebe toimega nahapuhastustoodete kasutamine aitab eemaldada ummistusi ja üleliigset rasu toetades samal ajal naha loomulikku kaitsevõimet. See tasakaal on oluline, et vältida naha kuivust ja tundlikkust, mis sageli süvenevad just külmematel kuudel. Valides niisutavate ja rahustavate koostisosadega nahapuhastustooted, püsib nahk terve ning vastupidav karmide külmade ja tuuliste ilmade ajal.

Meie soovitused:

NÄONAHA NIISUTAMINE

Talvel peaks pöörama rohkem tähelepanu naha regulaarsele niisutamisele, mis aitab taastada külmast ja kuivast õhust mõjutatud naha niiskuse taset. Näokreem või -õli tuleks valida vastavalt nahatüübidele ning eelistada tasub tooteid, mis sisaldavad näiteks taimseid õlisid, võisid, vitamiine, hüaluroonhapet ja keramiide. 

Meie soovitused:

Soovi korral saab endale ise valmistada niisutava nahaõli, mis on vegan ja imendub lihtsasti naha sügavamatesse kihtidesse. Selle jaoks on vaja kokku segada 1/3 jojobaõli, 1/3 avokaadoõli ja 1/3 kibuvitsaõli. Võimalusel lisa paar tilka E-vitamiini, mis on väga hea antioksüdant ning pikendab oluliselt taimsete õlidega kosmeetikatoodete säilivusaega.

NÄONAHA KAITSE 

Meie nahk vajab SPF-kaitset aastaringselt. Kui UVB-kiirguse toime sõltub paljudest teguritest (aasta- ja kellaajast, õhutemperatuurist jne), siis UVA-kiirgus on võrdselt intensiivne nii suvel kui ka talvel. UVA põhjustab varast naha vananemist, häireid inimese immuunsüsteemis ning suurendab oluliselt nahavähi ohtu. Regulaarne SPF-i pealekandmine kaitseb UV-kahjustuste eest, ennetades enneaegset vananemist ja säilitades naha üldist tervist.

Meie soovitused:

KÄTE JA HUULTE NIISUTAMINE NING KAITSE 

Lisaks näonahale, tuleb kaitsta ja niisutata ka käsi ja huuli, mis on eriti haavatavad karmide talviste tegurite suhtes. Regulaarne käte niisutamine ja toitva huulepalsami pealekandmine võib ära hoida kuivust, lõhenemist ja ärritust. Niisutavate taimsete koostisosadega kätekreemid ja huulepalsamid rahustavad käsi ning huuli ja taastavad nende kaitsebarjääri.

Meie soovitused:

* Loomuse loomasõbraliku ilu töörühma LILU eesmärk on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.