LILU meeskonna lemmiktooted

Loomuse loomasõbraliku ilu (LILU) töörühm sai detsembri alguses aastaseks ning möödunud aastaga on juba palju saavutatud. Valmis on saanud esimene uuring, mille eesmärk oli saada parem ülevaade eestlaste lemmik kosmeetikast ja teguritest, mis mõjutavad ostukäitumist. Samuti on LILU sulest valminud mitmeid artikleid ja intervjuusid koostöös Eesti brändide ja suunamudijatega. Selle kõige valguses on aeg tutvustada meie tublisid LILU liikmeid ning nende lemmikuid loomasõbralikke tooteid. 

Tea, töörühma algataja

Teale on loomasõbralik ilu olnud juba mitmeid aastaid südamelähedane teema. Sellest huvist sündis ka meie loomasõbraliku ilu töörühm, mille eestvedajaks saigi Tea.

Tea meelest on loomasõbralik ilu oluline, kuna ta usub, et kõik loomad (mitte ainult inimesed) väärivad elu ilma valu ja piinamiseta. Samamoodi nagu ta ei laseks kellelgi potentsiaalselt ohtlikku ja nahka ärritavat kosmeetikat enda kiisu Kuti peal testida, ei laseks ta seda teha ka miljonite teiste kasside, jäneste, hiirte ja merisigade peal. Meil on tänaseks olemas alternatiivsed meetodid ja koostisosad, millega loomade kasutamine kosmeetikas minevikku jätta. Tea loodab peagi näha kosmeetikatööstust, mis võtab kiiremini omaks innovatsiooni ning hülgab loodusele ja loomadele kahjulikke protsesse. Tarbijate poolel loodab ta näha teadlikumaid ja valjemaid tarbijaid, kes suhtlevad brändidega ja annavad neile teada, mida nad loodavad ja osta tahavad.

Milline on sinu igapäevane ilurutiin?

Mul on hommikurutiin ja õhturutiin. Hommikul viskan näkku veidi külma vett, kannan peale The Ordinary mere-hüaluroonhappe seerumit ning resveratrool 3% + ferüülhape 3% antioksüdanti. Seejärel kannan peale niisutavat kreemi päikesekaitsega. Ma kannan meiki igapäevaselt, põhilised brändid on Too Faced, Hourglass ja B. Cosmetics. Kasutan igapäevaselt Too Faced Born This Way jumestuskreemi, Better Than Sex ripsmetušši ja vedelat silmalainerit, B. Cosmetics vedelat põsepuna “Apricot” ja valin huulepulga olenevalt tujust. Õhtul võtan meigi maha puhta maruulaõliga, pesen näo The Inkey List salitsüülhappega puhastajaga, siis kannan peale vaheldumisi kas Paula’s Choice 2% BHA Liquid Exfoliant’i keemiliseks koorimiseks või The Ordinary Granactive Retinol 2% Emulsion’i (ei soovita BHA-d ja retinooli samal päeval kombineerida). Seejärel niisutan nahka näokreemiga, vahel kannan peale ka toitvat näoõli. Lemmikõlid on taimne skvalaan ja kibuvitsaõli.

Milline on sinu must-have toode, mida igapäevaselt kasutad?

Päikesekaitsekreem, vähemalt 30 laia spektriga SPF-iga. Hetkel on selleks Paula’s Choice vananemisvastane nahka taastav kreem antioksüdantidega, SPF 50. Igapäevaselt naha kaitsmine päikesekiirguse eest on kõige efektiivsem kaitse enneaegse vananemise eest, lisaks aitab see vähendada nahavähi riski. Kasutan päikesekaitset aastaringselt – talvel kannan seda tavaliselt peale vaid hommikul, kuid suvel kannan päikesekaitset alati kaasas, et seda päeva jooksul mitu korda peale kanda.

Mis on sinu uusim lemmik?

Leidsin hiljuti enda uue lemmiku huulepulga – Hourglass Cosmetics Ultra Slim High Intensity korduvtäidetava huulepulga. Punase huulepulga tootmine on brändide jaoks üks suurimatest vegansõbralikkuse väljakutsetest, kuna tavaliselt kasutatakse kosmeetikas punase pigmendi saavutamiseks karmiini, mis on saadud purustatud emastest putukatest. Hourglass tooted on luksusliku kvaliteediga ning tänu sellele, et huulepulk on korduvtäidetav, aitab see vähendada jäätmeid. Hetkel kasutan tooni “No One Knows”.

Mis on sinu lemmiktoode kareda külma vastu?

Mu käed vajavad alati erilist hoolitsust, kuid eriti talvel. Kui muidu mul on igat toodet üks, mitte midagi ülearust, siis kätekreem on erand – talvel mul on pea igas toas ja kotis kätekreem, et see alati käepärast ja meeles oleks. Üks suurtest lemmikutest on Dr. Hauschka Hydrating Hand Cream.

Mis on sinu uue aasta lubadus?

Enda tervis esikohale panna!

Sirli, projektijuht

Sirli on LILU tiimi projektijuht. Lisaks projektide kirjutamisele tegeleb Sirli ka meie püsikoostööpartneritega. Ka selle aasta LILU kosmeetikauuring, mis keskendus eestlaste ostukäitumist mõjutavatele teguritele, oli suuresti Sirli töö. 

Sirli usub, et ükski inimene ei peaks tahtma olla ilus mõne teise elusolendi arvelt – tänapäevaste võimaluste juures suudame me kõik leida oma iluarsenali tooteid, mis ei ole tehtud loomsetest materjalidest. Ta soovib, et tulevikus oleks ilutoodete maailmas rohkem teadlikke ning loomadest ja keskkonnast hoolivaid tarbijaid.

Milline on sinu igapäevane ilurutiin? 

Minu igapäevane ilurutiin on võrdlemisi igav – hamba- ja näopesu, millele järgneb näonaha kreemitamine ning seejärel kulmu- ja ripsmetušši pealekandmine. 

Milline on sinu must-have toode, mida igapäevaselt kasutad?

Üsna veendunult võin öelda, et selleks tooteks on Essence’i Make Me Brow Eyebrow Gel Mascara – isegi kodusematel päevadel, kui plaanis ainult laisklemine, tõmban paar kihti kulmudele peale, et “nägu peas oleks”.

Mis on sinu uusim lemmik?

Olin just hiljuti uue näokreemi otsinguil ning kuidagi sattusin kodumaise Bonobo kodulehele, kust leidsin endale nurmenuku ja kortslehe kreemi. Koostis on keskmisest rasvasem, ent praegusel hooajal on see just sobilik, et kuivemapoolset näonahka toita.

Hea nipp: selleks, et nahk pärast liiga rasvane ei oleks, tuleb kreemi lihtsalt vähem peale kanda. 😉

Mis on sinu lemmiktoode kareda külma vastu?

Otsest lemmiktoodet ei oska välja tuua, aga olen avastanud, et kookosõli on päris hea niisutaja.

Mis on sinu uue aasta lubadus?

Olla rohkem kohal ja olemas lähedaste jaoks.

Grete, intervjuude ja live-esituste kuninganna

Grete on LILU nägu kaamerate ees. Talle meeldib võtta aega, et joonistada pähe värvilised silmad ja julged huulevärvid, mistõttu on just Grete meie Instagramis live-esituste läbiviija. Möödunud aastal sai sedasi üles filmitud mitmeid intervjuusid tuntud nägudega kosmeetikamaastikul. 

Grete usub, et loomasõbralik maailm ei ole mitte kauge tulevik, vaid juba olevik. Tänasel päeval liigub juba suurem osa ühiskonnast loomasõbraliku maailmakäsituse poole ning sealt enam tagasiteed ta ei näe. Ta soovib, et juba lähitulevikus oleks võimalik minna ükskõik millisesse poodi kosmeetikat ostma ilma kodus eeltööd tegemata. Täna saab toiduaineid ostes minna poes kohe veganleti juurde või on vegantooted kaupluse poolt ära märgistatud. Samasugust lahendust soovib Grete näha ka kosmeetikatoodete juures. 

Milline on sinu igapäevane ilurutiin?

Igal hommikul peale puhta veega une silmast pesemist puhastan nägu D’difference 4D Replenishing Cleansing Milk’iga. Seejärel kannan näole D’difference 5D Rejuvenating Face Serum’it. Suvisel ajal piisab näoseerumist, kuna see jätab näonaha kergeks ning värskeks, kuid talvisel ajal kasutan lisaks D’difference 6D Advanced Perfection Day kreemi, mis kaitseb nahka külma eest ning samuti leevendab külmast tekkinud karedust näonahal. Silmade jaoks kasutan D’difference 5D Lifting Eye silmakreemi. Õhtul pesus käies pesen oma nägu D’difference 4D Mild Cleansing Gel näopesugeeliga. See geel eemaldab näolt nii meigi kui ka päeva jooksul sinna kogunenud rasu ja mustuse. Enne magama minekut kannan näole veel D’difference 6D Advanced Perfection Night Cream’i, mis on veidi rasvasem ning pehmendab veest tekkinud karedust näonahal. 

Üldiselt meigin ennast pigem harva, aga meigipõhjana kasutan Urban Decay Stay Naked Liquid Foundation’it selle kerge koostise ja lihtsa pealekandmise tõttu. Puudrina kasutan Urban Decay All Nighter Softening Loose Setting Powder’it, mis on tõeliselt kerge, kuid väga hea katvusega. Sobib suurepäraselt nii suvel kuumuse ja higistamisega kui ka talvel kuivema nahaga. Katab ära ka kõik eelnevalt tehtud pisivead. Ripsmetuššiks ostsin viimati katsetamiseks Essence 24ever Defined Volume Mascara, et ära proovida odavam toidupoodides müüdav veganmärgistusega kosmeetika. Võin öelda, et olen sellega väga rahul, püsib ilusti peal, ei lähe laiali ega tükki. Sama võin öelda ka veekindla Essence The Dip Eyeliner’i kohta. Huulepulgana kasutan Jeffree Star Velour Liquid Lipstick’i, mis on kauapüsiv ning ei lähe laiali, kuid samas tuleb meiki eemaldades kergelt maha. Meigi kinnitan  D’difference 4D Care&Fix Face Mist näouduga. Seda meeldib mulle kasutada ka palavatel suvepäevadel enda värskendamiseks. 

Milline on sinu must-have toode, mida igapäevaselt kasutad?

D’difference 4D Replenishing Cleansing Milk. Olen tekitanud endale harjumuse enne toodete näole kandmist nahka puhastada ning isegi kui ma ei viitsi õhtuti nägu pesta, puhastan ma naha alati näopiimaga puhtaks. 

Milline on sinu uusim üllataja toode?

D’difference 4D Care&Fix Face Mist näoudu. Möödunud palaval suvel oli see must-have toode nii käekotis kui ka kuumas köögis töötades, et ennast vahepeal värskendada. 

Mis on sinu lemmiktoode kareda külma vastu?

D’difference Golden Jojoba nahapalsam. Seda on hea kanda katkistele huultele või väga suure külmaga ka põsesarnadele, kui peab pikemat aega väljas viibima. 

Mis on sinu uue aasta lubadus?

Kirjutada ära oma lõputöö.

Eleonore, artiklite sulesepp

Eleonore põhitööks on hoolitseda LILU kirjandusmaailma eest. Tema sulest on valminud mitmed harivad artiklid loomade kasutamisest kosmeetikatööstuses, mida on võimalik lugeda nii Loomuse blogist, Delfist kui ka Vegan ajakirjast. 

Eleonore jaoks on kõik loomad võrdsed ning väärivad seetõttu ka samasugust kohtlemist. Tema arvates pole õige osasid loomi kodus nunnutada ja teisi katselaborites piinata. Täna on palju alternatiive loomkatsetele ning uusi lahendusi tuleb aina juurde. Pole ühtegi põhjust, miks inimeste hea väljanägemine peaks tulema kellegi teise kannatuste arvelt. 

Eleonore loodab tulevikus näha kosmeetikaturgu, kus vegantoodete märgistamine on pigem standard kui odav müügitrikk. Samuti tahaks ta tulevikus näha ka Eesti kosmeetikapoodides toodetel Vegan Society laadset veganmärgistust, mis on kõigile üheselt mõistetav ning ka väikestele brändidele jõukohane.

Milline on sinu igapäevane ilurutiin?

Igapäevane ilurutiin on mul üsna lühike. Kuna veedan suurema osa ajast kuumast köögis, siis meiki kasutan harva. Hommikuti loputan näo külma veega, kannan seejärel peale päikesekaitsekreemi ning kreemitan seejärel korralikult. Päikesekaitseks kasutan Byron Bay 30SPF näokreemi. Suvisel ajal või kui tean, et olen pikemat aega õues, siis kasutan isegi kangemat kreemi. Näokreemi valin olenevalt hooajast – soojema ilmaga kasutan Natura Siberica Rhodiola rosea hüdrolaadiga näokreemi, talvel pigem midagi paksemat ja rasvasemat. 

Õhtuti loputan nägu kõigepealt leige veega. Seejärel pesen nägu Lumene Radiance murakabaasil näovahuga. Pärast kuivatamist kannan näole Lumene niisutava tooniku pohlaekstraktiga ning seejärel kreemitan nägu SeaMagik näokreemiga, mis sisaldab Epsomi soola ja aaloe verat. 

Milline on sinu must-have toode, mida igapäevaselt kasutad?

Igapäevasel päriselt ei kasuta, aga must have tooteks on mul Natura Siberica Ice Professional Keep My Color šampoon, palsam ja juuksemask. Olen alati olnud väga suur Siberica fänn ning aastaid nende tooteid kasutanud, kuna hinna poolest on nad pigem odavad või keskklassis, aga see-eest töötavad super hästi. Samuti on väga suur osa nende toodangust hooajaline ning vastavalt sellele muutuvad ka tooted. Eelmisel suvel avastasin Ice Professional juuksehooldustooted ja pean ütlema, et ma pole juba ammu nii rahul olnud sellega, kui pehmed mu juuksed pärast pesu on. 

Milline on sinu uusim üllataja toode?

Minu uusimaks üllatajaks on Salt of the Earth Ocean+Coconut deodorant. Kui otsustasin aastaid tagasi üle minna vegankosmeetikale, siis suutsin enamus tooteid kergelt välja vahetada vegan alternatiivide vastu, tegemata järelandmisi kvaliteedis ja efektiivsuses. Deodorant on ainus toode, millega olin väga pikalt hädas, kuna ükski vegandeodorant ei suutnud kuumas köögis tervet päeva vastu pidada. Samuti meeldib mulle lõhnastatud deodorant, aga mulle ei sobi eriti väga intensiivne eeterlike õlide lõhn, mis on omane just vegandeodorantidele. Salt of the Earth deodorandi sain endale täitsa kogemata, kuid olen väga rahul. Lõhnab väga mõnusalt suviselt ning päriselt ka töötab. Eestis on müügil nii rullik kui ka sprei, aga omast kogemusest võin öelda, et rullik on mugavam. 

Lemmiktoode kareda külma vastu?

Kareda külma vastu kasutan hetkel Sea Magik näokreemi Epsomi soola ja aaloe veraga. See kreem on päris paks ja rasvane, kuid niisutab väga hästi. Kasutan seda praegu nii hommikul kui õhtul. Vahel määrin isegi kätele.

Mis on sinu uue aasta lubadus?

Võtan ennast käsile ja teen endale klaverimängu korralikult selgeks. 

Kristina Helery, sotsiaalmeedia nobenäpp

Kristina Helery hoolitseb LILU sotsiaalmeedia eest. Tema hoolitseb igapäevaselt selle eest, et kõik uued põnevad artiklid, uuringud, tooted ja brändid jõuaksid meie jälgijateni. 

Kristina jaoks on oluline loomade heaolu ja mõeldamatu see, kui loomad kannatavad sellepärast, et keegi tahab ilus välja näha, eriti kui maailmas on juba loodud nii palju muid võimalusi kosmeetika testimiseks ilma, et toimuks pidev loomade piinamine. Ta loodab, et tulevikus kasutavad neid uusi väljatöötatud lahendusi kõik brändid ja  kosmeetikapoodi saab minna ilma, et peaks lugema silte või otsima infot telefonist.

Milline on sinu igapäevane ilurutiin? 

Päeva alustan näo- ja hambapesuga, seejärel kannan peale päevakreemi ja mõnel päeval ka jumet andva kreemi, värvin kulmud. Olenevalt päevast ja tujust kasutan ka ripsmetušši ja põsepuna. Õhtul, kui on midagi eemaldada, kasutan meigieemaldusvahtu. Kui ei ole midagi eemaldada, kasutan lihtsalt värskendavat näopesugeeli ja viimasena kannan peale näoseerumit. 

Igapäevase ilurutiini käigus kasutan Natura Siberica, Urtekrami, Benecos ja Essence tooteid. 

Milline on sinu must-have toode, mida igapäevaselt kasutad?

Lisaks hambapastale kulmupliiats, ilma kulmudeta nii lihtsalt uksest välja ei astu. 😊

Milline on sinu uusim üllataja toode?

Minu uusim üllataja on The Body Shopi deodorant Black Musk. Olen soetanud mitmeid deodorante, mis ei tee enda tööd väga hästi. Musta reede allahindluste käigus otsustasin selle tellida ja üllatuseks teeb see enda tööd väga hästi ning lõhn on ka väga mõnus. 

Mis on sinu lemmiktoode kareda külma vastu?

Urtekrami niisutav päevakreem aaloe ja hüaluroonhappega, mis jätab näo mõnusalt pehmeks, eriti praegustel külmaperioodidel.

Mis on sinu uue aasta lubadus?

Uue aasta lubadusi ei ole ma endale andnud, küll aga olen pannud eesmärgi läbida spordivõistlus, mille jaoks ka usinalt ja tublilt treenida.


LILU tiimil on uude aastasse juba planeeritud mitmeid põnevaid projekte ja kampaaniaid, seega tasub meil silm peal hoida. Jälgi LILU-t Instagramis!