LOOM EI OLE MEELELAHUTUS VÕI MOEAKSESSUAAR

Laupäeval, 5. veebruaril esines Eesti Laulul Laura Põldvere koos boamaoga Loch Nessa. Laura ei osalenud sel korral lauluvõistlusel, vaid tema eelsalvestatud esitus oli vahepalaks. Loch Nessa oli üritusel siiski kaasas. Laura on Eestis Eurovisioonil esindanud kahel korral, 2005. ja 2017. aastal.

Väljakutsed on arendavad, kuid nagu ka laulu videolt näha oli, on võimalik valida ka teisi, loomasõbralikumaid võimalusi ennast proovile panna ja arendada, näiteks akrobaatika. Sellist loomade kasutamist Loomus kindlasti taunib.

https://www.facebook.com/loomadeeestkoste/posts/3161395060803681

Pärast seda, kui Loomus jagas oma seisukohta, et loomi aksessuaaridena kasutada ei tohiks, võtsid teema üles ka mõned meediakanalid küsides lauljalt kommentaare. Online meediakanalile Delfi vastas Laura omakorda küsimusega: “Kas Britneylt ka keegi küsis, miks ta kasutas püütonit laval 2001. aastal.” Loomus küsis samuti lauljalt enne teema ülesvõtmist kommentaari, kuid kahjuks ei saanud vastust. Loch Nessa omanik siiski mõistis Loomuse muret kinnitades, et Loch Nessa oli kogu salvestuse ajal hästi hoitud.

Britney Spearsi juhtum toimus rohkem kui 20 aastat tagasi ja juba siis juhiti loomaõiguste aktivistide poolt sellele tähelepanu kui sobimatule looma kasutamisele. 15 aastat hiljem tunnistas laulja, et ta käitumine oli vale. Loomuses usume, et loomad ei peaks olema kasutatud ei aksessuaaride ega meelelahutusena.

Eestis on seadussevastane kasutada metsloomi, k.a boasid avalikel meelelahutusüritustel. Konkreetne video on salvestatud privaatselt, aga boa võeti kaasa avalikule sündmusele, mida on siit selgelt näha.

Eelmise aasta maikuus käis Loomaõiguste konverentsil esinemas Annika Hugosson, kelle sõnul on populaarsust kogunud elusate madude aksessuaaridena kandmine, samuti nülitakse neid igal aastal, tihti elusalt, sadu tuhandeid, et valmistada neist luksusriideid ja -aksessuaare.

Loomuse sotsiaalmeedia:

www.facebook.com/loomadeeestkoste/posts/3161395060803681
www.instagram.com/p/CZrDl7yrYPL

Meedia:

Kroonika: https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95842227/toesti-rumal-tegu-loomakaitsjaid-pahandab-laura-poldvere-esinemine-koos-maoga
Elu24: https://elu24.postimees.ee/7448256/loomakaitsjate-mtu-taunib-laura-poldvere-esinemist-boamaoga-loom-ei-ole-meelelahutus-voi-moeaksessuaar
Õhtuleht: https://elu.ohtuleht.ee/1055225/loomakaitsjad-pahandavad-laura-poldvere-maoga-eesti-laulul-esinemine-tekitab-palju-vastukaja