Loomad ei saa valimas käia, meie saame

Uuendatud 05. juuni 2024 kl 09:16.

Taas on tulemas valimised, st meil kõigil on võimalus seista loomade eest. Loomad ei saa valimas käia ega valida neid, kes loomakaitseseadusi teevad. Aga me saame!

Aasta alguses andis Loomus välja 13 soovitust kõikidele kandideerijatele ning saatis kõikidele erakondadele. Loomuse soovitustes on puudutatud nii loomade õigusi, pidamistingimusi, jahti kui ka muid teemasid. Kõik soovitused said saadetud ka erakondadele, et neil oleks võimalus neid soovitusi arvestada. Soovitused valmisid koostöös üle-euroopalise loomakaitsevõrgustikuga Eurogroup for Animals.

Siinkohal toome välja, mida erinevate erakondade programmid ütlevad loomade õiguste ja heaolu kohta ning kõikide kandidaatide seisukohad antud valdkonnad.

Iga kandidaadi puhul on vaadatud järgmisi punkte:

  • kandidaadi seisukohad Loomuse poolt välja antud 13 soovituse suhtes,
  • kas kandidaat on andnud oma allkirja üle-euroopalisele kampaaniale Vote4Animals,
  • kas kandidaat toetab valituks osutuna järgmises parlamendikoosseisus kampaaniat #EUforAnimals, mis nõuab, et Euroopa Liidus oleks loomade heaolu volinik,
  • kandidaadi varasemad seisukohad, mis puudutavad loomi ja nende kaitset.

Euroopa Parlamendi valimised on 9. juunil. E-hääletamine algab 3. juunil kell 9.00 ja kestab ööpäevaringselt kuni 8. juunil kell 20.00.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Erakond Eestimaa Rohelised

Eesti Reformierakond

Eesti Keskerakond

Erakond Eesti 200

Erakond Parempoolsed

Isamaa Erakond

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Erakond KOOS ja üksikkandidaadid