Loomade eestkoste organisatsioon Loomus uurib paneelvestlusel, kus on piima koht

Augustis tähistavad loomade eestkoste organisatsioon Loomus, selle veganprogramm Taimsed Valikud ja loomasõbrad taimse piima kuud, mistõttu uurib Loomus täna, 16. augustil kell 14:00 veebiarutelul “Kus on piima koht?”

Palju ja häälekalt on avalikkuses arutletud selle üle, kas sõnaühendit “taimepiim” võib kasutada. Palju vähem on aga sisulist arutelu, miks üldse taimepiim. Loomus tahabki seda lünka täita ning arutleda, milline on keskkonnamõju nii taimsel kui loomsel piimal, kui (mitte)tervislikud on erinevad piimad, küsida poliitiliste muutuste (mitte)vajaduse kohta, saada teada, kuidas on trendid tarbijakäitumises ja veidi harutada koolipiima teemat.

Paneelis saavad sõna viis oma ala spetsialisti:

  • Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna lektor, eetika, vastutuse ja jätkusuutlikkuse õppejõud Eliis Salm;
  • Riigikogu ja loomakaitse toetusrühma liige Hanah Lahe;
  • koolikavade ja toetusskeemi valguses Ahto Tilk Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumist;
  • Friendly Viking’si turundusspetsialist Anna-Maria Põldma
  • Loomuse projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu” juht Sanne Org.

Arutelu modereerib Loomuse liige Martin Enn. Paneeli saab veebiülekandena otse ja hiljem jälgida nii Loomuse kui Taimsed Valikud FB-i lehel. 

Augustikuus tähistatakse ülemaailmselt taimse piima päeva 22. augustil. Sel puhul kutsub Loomus juba kolmandat aastat terve augustikuu taimse piima kuud pidama ning taimse piima väljakutset vastu võttes valima loomse piima asemel taimne piim