Loomasõbralikku jõuluaega

Iga päev üks loomasõbralik tegu!

Jõuluaeg on heategude aeg, mistõttu ilmus 1. detsembril Loomuse lehele advendikalender, mille iga aknakese taga on peidus üks loomasõbralik tegu kogu advendiajaks. Kes veel pole jõudnud ühtki avada, siis veel jõuab, pea pool aega veel ees ja aknakesi saab avada ka tagantjärgi!

Ilusat heategudega täidetud jõuluaega!

Kas ka Sina pead loomasõbralikke jõule?

Loomulikult tähistame loomasõbralikke jõule! Katame jõululaua imelise vegantoiduga, veedame aega oma lemmikutega ning valime loomasõbralikud kingid nii päkapiku sussidesse kui jõuluvana kingikotti!

Meie Loomuses loosime Facebooki ürituse Loomasõbralikud jõulud 2022 osavõtjate vahel välja põnevaid kingitusi, et tuua kuhjaga jõulurõõmu juurde! Loomasõbralikke jõule toetavad: Eesti Loomakaitse Selts, Eesti Vegan Podcast, Eesti Vegan Selts, Veganmess, Jane kaerajook, Katharina Grepp Illustration, Kiiks ja Knihv, Les Petites, LIANA Kohvik, Loven Design, Marta pagar, Nõgel, Nordtempeh, Rohebox, Tanel Veenre, Varrak, Veganfoodie, Vegankohvik Fern, Vöner, ajakiri Vegan, Bon Vegan ja Oasis.

Ma soovin veeta aastavahetus rahus. Kas ka sina?

Ilutulestik on vaid hetkeline rõõm, mis tuleb väga paljude teiste kannatuste hinnaga. See aga ei tohiks kindlasti nii olla! Ilutulestik on traumeeriv paljudele loomadele, nii meie lemmikutele kui ka metsloomadele, tekitades neile stressi ja pannes nad ettearvamatult käituma. Alles möödunud suvel põhjustas pulmapeol lastud ilutulestik hobuse surma. Igaüks väärib rahulikku pühadeaega! Ilutulestik on ka keskkonnakahjulik õhureostuse ja prügi tekitajana, pealegi kulub ilutulestiku peale palju raha, mida saaks kasutada oluliselt otstarbekamalt.

Võimalused ise vaikse aastavahetuse loomiseks:
1. Ära lase ise ilutulestikku.
2. Ära külasta aastavahetuse üritusi, kus lastakse ilutulestikku.
3. Räägi sel teemal oma lähedastega.
4. Kui kohalik omavalitsus, kus Sa elad, ei ole veel teatanud, et loobuvad ilutulestikust, siis võid paluda neil seda teha.

Loomasõbralikud jõulukingid ja kaardid Loomuse e-poest!

Kutsume kõigi Loomuse e-poodi! Tegu on heategevuslike toodetega ning müügist saadav tulu läheb loomade heaks MTÜ Loomusele. Kõik tellimused Loomuse e-poest saadame iseenesestmõistetavalt välja taaskasutatud pakendis.

Kui aga soovid kinkida ilutooteid, soovitame jälgida Loomuse loomasõbraliku ilu töörühma LILU kontot Instagrammis.

Tee loomadele jõulukink ja allkirjasta!

Ilmselt teadsid, et igal aastal tapetakse karusnahatööstuses ligikaudu 100 miljon metslooma? Sel kuul oleme Pärnus, Tartus, Viljandis ja Tallinnas näidanud filmi “Slay”, mis avaldab moetööstuse telgitaguseid. Vaatajad näevad kaadreid, mida ei naha, karusnaha ega ka villatööstus ei taha, et keegi teaks.
Sina saad aidata andes oma toetusallkiri Euroopa kodanikualgatusele Fur Free Europe, mille eesmärk on keelustada Euroopa Liidus karusloomafarmid ja tehistingimustes kasvatatud karusloomade nahast valmistatud toodete müük.

Aita meil aidata!

Tegutseme Loomuses iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt järjest loomasõbralikumaks. Kui soovid meie tegevusse panustada ning aidata meil loomade eest seista, toeta meie tegevust: