“Loomus: Hispaania härjavõitluste keelustamine on vaid aja küsimus”

Loomade eestkosteorganisatsioon Loomus peab laupäeval Hispaanias surmajuhtumiga lõppenud härjavõitlust küll traagiliseks, kuid leiab, et täpselt sama traagiline on ka iga härja surm šõuetendusel – seega on vaid aja küsimus, millal Pürenee poolsaarel corrida’d keelustatakse.
13603581_10154125775345932_6635149065765875621_o

“Matadoori surm on traagiline. Sama traagiline on ka iga härja surm taolistel vägivaldsetel etendustel,” ütles BNS-ile Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

“Hiljuti keelustati Hispaanias barbaarne festival “Toro de la Vega”, mille käigus ratsutajad ajavad taga ja torgivad odadega hirmunud härga, kuni loom kaotab teadvuse ja sureb,” märkis Lepp. “Mõned aastad tagasi keelustati härjavõitlus Kataloonias. On ainult aja küsimus, mil kolleegid Hispaanias suudavad – sarnaselt “Toro de la Vegale” – üleriigilise punkti panna ka verisele corrida’le.”

Hispaanias hukkus laupäeval härjavõitlusel 29-aastane matadoor Victor Barrio – tegemist on esimese sellise juhtumiga viimase 30 aasta jooksul. Barrio suri laupäeva õhtul vigastustesse, mille ta sai riigi idaosas Teurelis toimunud corrida ajal – ja seda nii televaatajate kui ka tuhandete külaliste silme all.

Rohkem kui pool tonni kaalunud härg ründas Barriot ja paiskas ta õhku. Teised matadoorid kiirustasid Barriole appi, juhtisid härja tähelepanu kõrvale ning toimetasid rängalt vigastatud Barrio areenilt ära.

Härjavõitluse korraldaja Tauroemoción teatas, et 2008. aastal debüüdi teinud Barrio suri sündmuskohal. Hispaania meedia andmetel leidis eelmine selline vahejuhtum aset 1985. aastal, kui härg torkas südamesse José Cuberot, hüüdnimega Yiyo.

MTÜ Loomus seisab selle eest, et härjavõitlus, loomatsirkused, delfinaariumid, elevandisõidud ja teised loomi ekspluateerivad meelalahutusvormid jääksid inimkonna ajalukku.

Allikas:
Tallinna toimetus
+372 617 0400sise@bns.ee
Baltic News Service, 10. juuli